Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezekkel a feltételekkel,...

Ezekkel a feltételekkel, áttérnél a tömegközlekedésre?

Figyelt kérdés

Mindenes 30 napos bérlet. 5000 forint.

Ezért MINDEN tömegközlekedési eszközzel, a nap 24 órájában, 30 napig utazhatsz. Vonat, volánjáratok buszai, városok helyi járatai, kompok, hajók, az egész országban.


2022. máj. 20. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 10-ből 9 ember akkor se tömegközlekedne, ha a busz ingyen lenne és 5 percenként járna...
2022. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nekem a budapesti 9500 Ft-os mindent bele bérlet is egy tök jó üzlet, amiért 5-ből 3-szor otthon hagyom a kocsit, szóval nyilván ez egy mèg vonzóbb ajánlat lenne.
2022. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Akinek státuszszimbólum a tragacsa, az nem fog buszra szállni.
2022. máj. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az anyagi része oké, ennyiért nekem megérné. Már csak az kellene, hogy a tömegközlekedés megfeleljen az igényeinek, ezzel pedig van baj bőven.
2022. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Ahol megfelelő a tömegközlekedés (városok, elővárosi járatok), ott minden bizonnyal szinte mindenki áttérne rá, ellenben harántirányban már más a helyzet.

Példaképpen hozom fel, hogy mi 50 kilométerre lakunk Budapesttől: oda stabilan van óránként buszjárat (hétvégén is), a reggeli csúcsban óránként 4-5 járat megy befelé (Pestre), a délutániban pedig óránként 2-3 jön lefelé. Ezeknek a járatoknak a többsége kellően gyors, felveszi a versenyt az autóval (busszal 1 óra, autóval 45 perc, ez utóbbi csúcsidőben simán van 1,5 óra, ha nem több).

Ellenben ha át szeretnék menni a 12 kilométerre található JÁRÁSKÖZPONTBA, akkor válogathatok a napi 7(!) járat közül, amiből 4 majd egy óra alatt ér át, mivel megkerüli a fél megyét. De a maradék 3 is harminc perc alatt ér oda, míg kocsival kb. 10 perc. Pedig, mint említettem, a járásközpontunk, oda tartozunk, ha például szakrendelésről van szó, de a legközelebbi nagyobb üzletek is ott vannak (Lidl, Penny, Tesco). Na, oda biztosan nem mennék tömegközlekedéssel akkor sem, ha ingyen lenne. Inkább felülök a kerékpárra és 40 perc alatt kényelmesen áttekerek a parton, ha ügyet kell intéznem. Vásárláshoz pedig marad az autó.

2022. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A falu ahol lakom, napi 3 busz megy a legközelebbi városba (30km). Bocsánat, 4. Egy iskolásjárat 6:20kor dugig tömve, utána reggel 9kor tele romákkal, aztán délután 1kor, majd délután 4kor. Visszafelé van 3. Egy késő délelőtt, majd du. 2kor, utána pedig du. 5kor. Volt időm egy életre megutálni a tömegközlekedést amíg iskolás voltam. Már lassan meglesz a jogosítványom, a legrosszabb tragacs autó is megteszi nekem, csak ne kelljen buszozni soha többet.... Röviden nem, nem térnék át semmi pénzért. A buszon engem bámuló romáktól már rosszul vagyok. Az autómban kényelmesen azt csinálok amit akarok, oda megyek és akkor amikor akarok. Nem kell kilométereket sétálni a megállóhoz, télen-nyáron, fagyban-hőségben, más büdös izzadtságszagát szagolni, másfél órát állni a buszon, bámulnak, zenélnek, tömve van az egész, egy nagy káosz, legkevésbé sem érzem magam biztonságban, és ha pl este 5-kor végzek a városban, akkor b.szhatom, mert már elment az utolsó busz... Inkább a fizetésem nagy része menjen gázolajra, de én akkor se csinálom mégegyszer a buszozást...
2022. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedzegessük kicsit a dolgot!

Ha én Budapesten élek, és csak 5-6 járaton utazom rendszeresen, a város egy bizonyos részén, miért lenne szükségem olyan bérletre, ami Debrecen helyijárátain és érvényes?

2022. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Van, hogy használom a tömegközlekedést, de az időhöz kötés, satöbbi nem gyere be.

2022. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!