Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezt a hatósági igazolványt...

Janosvertes32 kérdése:

Ezt a hatósági igazolványt hogyan tudom ingyenesen(kedvezményesen) igénybe venni a tömegközlekedési járműveken,vagy eszközökön!?

Figyelt kérdés

hol 100% az utazás vagyis teljesen ingyenes!?

és hol kell még kipótolni pénz összeggel!?

tartósan beteg súlyosan fogyatékosnak nyilvánítottak és azért kaptam ezt a kártyát is.



2022. jún. 27. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Mármint... mit?
2022. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Ha a MÁK hatóságiról van szó, akkor a vonaton, és a távolsági buszokon 90%, minden más egyéb eszközön ingyenes.
2022. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"minden más egyéb eszközön ingyenes."

Nana!! Ryanairre nem vonatkozik! :D De komolyan: ne mondj hülyeséget, nem minden eszközre!


A helyközi járatokon 90% a kedvezmény. 90-es jegyet kell kérni. Ha elektronikusan veszed meg a jegyet mondjuk az applikációban, akkor a MÁK/ONYF opciót kell választani. A jegy mellé kell a kártya és a személyi igazolvány is! Tapasztalataim szerint több kalauz kéri el a jegy mellé a kártyát és a személyit mint amennyi nem, legyen nálad mindig mindkettő (ez a szabály)! Ha pénztárban veszed, akkor ott is fogják kérni a kártyát és a személyit.

Helyközi buszon még nem utaztam ezzel a kártyával, de ott is 90-es jegyet kell kérni és szabály szerint kell a kártya és a személyi.

Ha vonatozol, akkor ajánlom a MÁV applikációt telefonra, mert abban jár még 10% kedvezmény a 90-es jegyből is. (nem félreérteni! nem 90+10%! :D)

Vonaton a pótjegyekre és helyjegyekre a kedvezmény nem vonatkozik, azt teljes áron kell kifizetni. Ja meg a kerékpáros jegyre sem. Csak a menetjegyre.

Helyi tömegközlekedésen jár a 100%, tehát ott nem kell venni jegyet, Több városban is használtam már, sehol sem vacakoltak vele. Kártya mellé, kell a személyi!

Budapestet ne kérdezd, nem tudom... Elvileg a város határán belül bármivel utazhatsz ingyen. De inkább egy ellenőrt kellene megkérdezni. Elég furán van a szabályzat megfogalmazva.


Ezek a kedvezmények megjárnak egy kisérőnek is! Tehát ha viszel magaddal valakit, akkor neki is megveheted a 90-es jegyet, vagy városon belül nem kell neki jegyet vennie. Neki semmit sem kell igazolnia, csak bemondod, hogy ő a kisérőd. Csak legyen mindig melletted. Azt nem mondhatja, hogy a másik kocsiban ott van akit kisérek.

2022. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Miféle hatósági igazolvány?

Megmutatnád? Merthogy többféle van, és mind másra jó.

2022. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2022. jún. 29. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!