Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van érvényes jegyem vagy...

Ha van érvényes jegyem vagy bérletem, de beszólok a BKV ellenőrnek, akkor büntethet, vagy hívhat rendőrt?

Figyelt kérdés

Függ attól, hogy trágár szavakat használok-e?

Ja, és van rajtuk valami kamera vagy hangrögzítő?



2022. júl. 22. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért tennél ilyet?

Egyébként közfeladatot ellátó személy, úgyhogy nem te jönnél ki jól a dologból, függetlenül attól csak ezért nem írhat neked csekket.

2022. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Bónusz: bunkó paraszt vagy, ha ilyent teszel, akinek nincs helye a többi ember között.
2022. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Túl ideges lennék, ha meglátnék egyet, miután mindig becsületesen megveszem a jegyet vagy bérletet, egyetlenegyszer fordul elő, hogy rosszul voltam, és emiatt elfelejtettem érvényesíteni a jegyem, és erre rögtön megtalál egy ellenőr. Bezzeg akik direkt bliccelnek azok mennyiszer megússzák, nekem meg pluszban kell fizetnem a büntetést, nem elég, hogy rosszul vagyok.
2022. júl. 22. 14:34
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Jó dumcsi.
2022. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Milyen dumcsi? Úgyse hisznek el ezek semmit, és már kifizettem a bírságot, csak ölni tudnék, olyan dühös vagyok, meg az ellenőrök mellett listára kerültek az itteni bunkók is.
2022. júl. 22. 15:20
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
5. Putyin úr személyesen? A kávét még megihatjuk, vagy kezet tarkóra, és durr?
2022. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Remélem kerültök hasonló helyzetbe, hogy igazságtalanul büntetnek, akkor majd megtudjátok, milyen.
2022. júl. 22. 15:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor most volt érvényes jegyed, vagy nem volt?
2022. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ha nem lett volna jogos a bírság, nem fizettem volna ki. Nem arról van szó. Hanem az igazság érzetről. De csak én tudom, hogy soha nem fordult elő olyan, hogy elfelejtettem kilyukasztani a jegyet. Nem utaztam még ennyire rossz fizikai és lelki állapotban, hogy még a jegyemet is elfelejtsem érvényesíteni. Ez Murphy törvény, hogy akivel csak egyszer fordul elő, hogy nem érvényes a jegye, azt pont akkor egyszer találja meg az ellenőr. Ebben az állapotban ez volt az a bizonyos utolsó csepp a pohárban. Amikor már nem tudod elképzelni, hogy lehet ennél rosszabb, és kiderül, hogy lehet. És ahogy látszik az ellenőrökön az önelégültség, hogy végre kapás van. Meg van róla győződve, hogy szándékosan csalni akartam, meg hogy nyilván mindig ezt csinálom. Közben csak én tudom, hogy ez volt az egyetlen ilyen alkalom. Még azt sem hiszi el, hogy tényleg le kell szállnom közben.

Ha tényleg el akartam volna csalni a jegy árát, akkor el tudom fogadni, hogy így jártam. Vagy ha mondjuk azért felejtem el, mert épp szerelmes vagyok, és akkora a rózsaszín köd. Talán csak nevettem volna rajta. De így...

2022. júl. 22. 16:38
 10/16 anonim válasza:
100%

"Ha nem lett volna jogos a bírság, nem fizettem volna ki." Szóval valamit nem teljesítettél, ezért kaptad a büntit! Az ellenőrök nem "utaznak" senkire, ha az orra előtt érvényesíted a jegyet, akkor se büntetnek!


" rosszul voltam, és emiatt elfelejtettem érvényesíteni a jegyem" Otthon is elfelejted lehúzni a slozit szarás után?


Ezek után nagyon nem kerek a történeteddel valami!


De ha rosszul vagy, miért nem a mentőt hívtad magadra? Nem értem, hogy ilyen állapotban miért mindenki buszra száll, és utána a rosszullét az indok, hogy elküldöd a sofőrt, vagy az ellenőrt a búsba?!

Én már egy bazd+ meg miatt is raktam le utast sokszor a buszról, ami nekem szólt, csak "úgy" a részéről, hiába volt érvényes bérlete, vagy jegye! Tudod, amíg a Hozzád hasonló mentalitású egyedeknek a "tyúkszaros" életükért én felelek, amíg fent vannak a platón, elvárom, hogy a minimális tiszteletet megadják (nem, nem kell köszönnie, de anyáznia meg végképp nem, mert szar napja van/volt), és ne hergeljenek fel, mert azzal nagyban hozzájárulnak egy esetleges balesethez!


Üdv: egy buszvezető

2022. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!