Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utólag kaphatok büntetést a...

Utólag kaphatok büntetést a MÁV-tól?

Figyelt kérdés

Üdv


Véletlenül rossz jegyet(app-os vásárlás, emiatt gondolom, hogy valamelyest “lenyomozható” vagyok) vettem, lecsipogtatta a kalauz , ez akkor derült ki.


Nekem úgy jött le, hogy meg akar büntetni, kérdezte, hogy mit csináljon velem (erre mit kellett volna mondanom, le nem fizetem, annyit nem ér az egészxddd) majd mondta, hogy na jó, majd visszajön.


Ezután nem láttam. Ott ültem végig (utána még másfél óra út) ahol találkoztunk.


A kérdés lényege, valamilyen módon megbüntethetnek utólag vagy csak szimplán elfelejtett vagy jó fej volt?:)


Iratot nem kért el.


Köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 28. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem fognak pótdíjazni. Jogilag nehéz lenne helyszínen kiállított jegyzőkönyv nélkül ezt megtenni .
2022. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!


Most elgondolkodtam.

Ugyan a stresszt meg a kellemetlenséget nyílván nem éri meg az az 1-2 ezer Ft, de elméleti szinten érdekes kérdés.


Mi van ha nem működök együtt a kalauzzal? Szimplán nem adok át iratot.

Vagy BKK ellenőrrel ugyanez. Nem szólok hozzá csak leszállok és elsétálok a következő megállónál.


Mit tudnak tenni? A vonaton még jobban el is tudom képzelni, hogy rendőrt hív, hisz ott nehezebb menekülni, nincs annyi megálló, de mondjuk egy 4-6-oson? Kétlem, hogy megkergetnének.:D

2022. júl. 28. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jófej volt, vagy lusta. Nem akart szórakozni a papírmunkával.
2022. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2022. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Blöffölt. Velem is előfordult már, a te esetedhez hasonlóan. Tudatosan elérik, hogy beparázz, hogy legközelebb ne kövesd el azt a (véletlen) hibát, amit most megtettél. Tehát úgymond “nevelő célzattal” blöffölt, kötve hinném, hogy lesz belőle valami. :)
2022. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem fognak utólag pótdíjazni, a kalauz nagyon rendes volt veled, bár ahogy látom még ezt sem sikerült felfognod. Ne haragudj, de elég buta vagy.

(Azt meg végképp nem várta, hogy "lefizesd", zsebre dolgozásért ugyanis kirúgják, szimplán egy hálás köszönömmel is beérte volna.)

2022. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van ha nem működök együtt a kalauzzal? Szimplán nem adok át iratot."

Mint írtad, rendőrt hív. Ennek az a hátránya, hogy feltartod az egész vonatot, és én személy szerint odamennék "beszélgetni" hozzád, ha miattad késnék el valahonnan.


"Vagy BKK ellenőrrel ugyanez."

Valóban több a megálló, de ha jól végzik a dolgukat az ellenőrök, akkor nem tudsz elfutni, szóval nincs "megkergetés". Itt is ugyanaz a helyzet: ha nem működsz együtt, rendőrt hívhatnak, amivel szintén feltartasz sok embert. Márpedig egy 4-6-on konkrétan meggyilkolnak érte a többiek :)


Azt érdemes figyelemben tartani minden ilyen akciónál, hogy ha rendőrt hívnak, azzal nem vele bszol ki, hanem az összes többi utassal.

Láttam már olyat, hogy az ellenőr még büntetni sem akart, csak kizárni az utazásból az embert, aki nem akart leszállni. Odamentem, lebsztam a villamosról, és mehettünk tovább.

Meg is köszönték :)

2022. aug. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!