Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig tart a felújítás az M2...

Meddig tart a felújítás az M2 metróvonalon? Meddig jár még metrópótló busz?

Figyelt kérdés

Valamint az egyes metrónál olvastam olyat,hogy a Deák Ferenc téren az Erzsébet térről közelíthető meg. Ez milyen messze van,könnyű megközelíteni? A kettes metróról kellene a Deák Ferenc téren átszállni az egyes metróra,ezért kérdezem.


Vagy még lehetséges lenne az is,hogy a 72M trolibusszal kellene utaznom. A trolibusz is van olyan gyakran,mint a metró? Nem tudom,ez mennyi időnként közlekedik.

Nem vagyok pesti.


2022. aug. 6. 18:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Biztos hogy az M2-re ("piros") gondolsz és nem az M3-ra ("kék")? Az M2 gond nélkül közlekedik, az M3 felújítása zajlik:


[link]


A felújítás miatt a Deák téren fel kell jönnöd a 2-es metróból a felszínre és egy másik aluljáróból közelítheted meg a kisföldalattit. Kb. 150 métert kell gyalogolni, itt találsz térképet (minden ki van írva helyben is):


[link]


A troli valamivel ritkábban közlekedik, csúcsidőben 10 percenként. A trolihoz viszont másik jegy is kell, a metróvonalak közti átszállás viszont lehetséges sima vonaljeggyel is.

2022. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Az állatkertbe szeretnénk menni,de úgy láttam a legegyszerűbb a Déli pályaudvarról eljutni úgy hogy a kettes és egyes metróval. Akkor ez lehetséges teljesen mindenféle gond nélkül?

Egy ismerősöm mondta,hogy újítják a kettes metrót,de akkor remélem csak nem jól tudta és eltévesztette a hármas metróval.


A trolira nem tudom,milyen jegy kell. De akkor az bonyolultabb egy olyan embernek,aki nem ismerős Pesten.

2022. aug. 6. 18:35
 3/24 anonim ***** válasza:
11%
M2-vel elmész a Keletibe, onnan 20E/30/30A busszal a Hősök terére.
2022. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egyszerűbb úgy mint a Déliből? Te melyiket választanád inkább?


Vagy még a 3. lehetőség volt hogy Kelenföldről Kálvin tér a 4-es metróval és a Kálvin tértől a 72M troli.

2022. aug. 6. 18:59
 5/24 A kérdező kommentje:
Mind a 3 busz,amit írtál elmegy a Hősök terére? És ezek mennyi időnként vannak nagyjából?
2022. aug. 6. 19:00
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Az M2, M1 metró is zavartalanul működik. 1 vonaljegy elég hozzá fejenként (metróról metróra átszállhatsz a vonaljeggyel).


A buszokra, trolikra is ugyanolyan vonaljegy kell, de ott minden átszállásnál új jegyet kell lyukasztani.

2022. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,akkor majd megbeszéljük a férjemmel,hogyan menjünk. Az egyes metróról úgy láttam,a Széchenyi fürdőnél kell leszállni és onnan 350 méter az állatkert. A Hősök terétől pedig 400 m.
2022. aug. 6. 19:11
 8/24 anonim ***** válasza:
23%
5 perc séta mindkét irányból, annyi nem árt. Ha én mennék, akkor csak a Deákra mennék és onnan vagy gyalog (az se nagy táv, míg az Andrássyn végigsétálsz), vagy 1-es metróval. Volt pár kellemetlen élményben részem, így a Keleti környékét nem ajánlom, de a 72-es troli meg pont abból a részből indul (Kálvária tér), ahol fehér ember nem jár, így megint nem ajánlom. Lehet, hogy én találkoztam túl sok negatívval, de egyetemistaként elővigyázatosabb lettem.
2022. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
A Széchenyi fürdő szerintem jobb választás, mert az a városliget közepén van és ott talán kellemesebb sétálni, mint a Dózsa György úton, főleg ebben a hőségben.
2022. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb az M2-M1 útvonalon. Egy vonaljegy kell hozzá. Busszal azért (lenne) érdemes menni, mert (lehet, hogy) van klíma, bár ez tényleg nem borítékolható. :)


A jegyet ne felejtsd lyukasztani, mert mostanában ki- és befelé menet is ellenőrzik.

2022. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!