Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs üres hely a buszon...

Ha nincs üres hely a buszon csak valaki mellett illik megkérdezni, hogy oda ülhetek-e?

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
42 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nem kell állnod, ha pl. Közölnék, hogy egyedül akarnak ülni. Ez tömegközlekedés, nem magán busz.
2022. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem illik, én meg szoktam kérdezni.

Már csak azért is, mert pl. azt is mondhatja az illető, hogy ülj te inkább belülre az ablakhoz, mert ő mindjárt leszáll.

2022. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
79%
Szerintem azért mindenképp illik egy "Szabad ez a hely?" kérdést feltenni.
2022. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

Persze, illik.

amikor 12 óra munka után (hajnal 3-kor kelek, 20:00 előtt érek haza) nem ülhetek le a Julika néni mellé, mert foglalja a helyet a Marinak aki majd 3 várossal arrébb száll fel, vagy foglalja a helyet a kis táskának, meg a 80 virágcsokornak. Amivel nincs baj, de ha tudja fogja az ölébe. Általában meglehetne oldani, de minek...

Had álljonafijatal aminkidőőőnkbeeee bezzeg a busz tetején álltak a fiatalok.

Aztán ha véletlenül leülök, a tezsvírek felszállnak, és semmi esetre sem a többi tezsvírt állítják fel hanem az ilyet mint én (vagyis csak állítanák)


Komolyan, az első vagyok aki feláll idősnek, terhesnek, gyereknek.

A fél életem az időseknek szenteltem, meg az embereknek (eü. dolgozó) Tudom, nem ide tartozó dolog


De megfogadtam, hogy nem fogom megkérdezni leülhetek-e bármilyen illetlennek tűnik. Nem fogok állni, amikor van hely, csak mert valaki már ül ott.

2022. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Amúgymeg ha elolvasod a buszon az első ülés előtt, a vezető fülke mögött a házirendet, láthatod, nincs ilyen, hogy valaki foglalja a helyet. Moziban sem kérdezed meg, ha odaszól a jegyed oda ülsz.
2022. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Régen illett megkérdezni, viszont szintén illett igenlő választ adni a kérdésre.
2022. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezd csak meg, azért ritka az olyan Aki azt mondja hogy nem.
2022. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Jól írja a 6-os, illik megkérdezni, és illik igennel válaszolni.


"nem ülhetek le a Julika néni mellé, mert foglalja a helyet a Marinak aki majd 3 várossal arrébb száll fel"

Ebben az esetben, ha van másik hely is, akkor speciel én ezt megértem, és máshová ülök.


"vagy foglalja a helyet a kis táskának, meg a 80 virágcsokornak."

Ilyenkor meg szintén megkérdezem, de erélyesebben, amolyan "vedd már el onnan" felhanggal.

2022. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

"Ebben az esetben, ha van másik hely is, akkor speciel én ezt megértem, és máshová ülök."


Igen, de sajnos általában nincs máshol hely, és Marika se száll fel én meg állhatok. Szálljatok fel párszor Borsodban buszra, egyből elfelejtitek mi az az illem. Inkább járok autóval mostanában ha tehetem...

2022. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

En úgy vettem észre, hogy ez környék és járatfüggő.

BKK-s járműveken szerintem senki sem igazán kérdezi meg, max aki ultra illedelmes akar lenni, vagy aki először jött fel Budapestre faluból.

Távolsági buszokon viszont illik megkérdezni, illetve kisebb vidéki településeken a helyközi buszokon is szokás megkérdezni.

2022. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!