Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Levelezős diákigazolvánnyal a...

Levelezős diákigazolvánnyal a lakóhely és az iskola között bármely település között vehetek diákjegyet, vagy csak azon a megállóhelyen ahol lakok, illetve tanulok?

Figyelt kérdés

Példa:

Debrecenben lakom, Budapesten tanulok.

Ebben az esetben a diákjegyet az utazáshoz csak Debrecenben vehetem meg, és csak Budapestig kérhetem (illetve fordítva), vagy a két település közötti vonalon bármely 2 megálló között meg lehet venni?

(Például ha Szolnokon van egyéb dolgom - amit ugye érint a Bp.-Debrecen vasútvonal - , akkor odáig/onnantól is érvényes?)



2022. szept. 27. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az iskola és a lakóhely között lehet kedvezményes jegyet venni, rövidebb távra nem.
2022. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Budapest-Debrecen viszonylatba veszed a bérletet, de természetesen leszállhatsz Szolnokon, aztán felszállhatsz egy másik vonatra vele. Sőt, amikor ezen a vonalon bérletem volt, és mondjuk Szolnokról Mezőtúrra mentem, simán csak Szajoltól vettem meg a jegyet, mert Szajol-Szolnok között érvényes volt a bérletem, akkor is, ha olyan vonattal mentem, ami Szajolban meg sem állt.
2022. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bérletet nem lehet venni levelezős diákigazolvánnyal.
2022. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amit a 2-es ír a bérlettel kapcsolatban az igaz, azzal köztes állomásokon is le/felszállhatsz, jeggyel viszont nem. Azt persze megteheted, hogy vegyel egy Debrecen-Budapest jegyet és leszállsz Szolnokon, azt senki se tudja megakadályozni. De ha egy Budapest-Debrecen jeggyel felszállsz Szolnokon és a kalauz kiszúrja, megbüntet. Jártunk már így, igaz mi a Budapest-Szeged vonalon Kecskeméten. Szóval a hosszabb távú jeggyel leszállhatsz egy köztes állomáson, de felszállni már rizikós. Nyilván van olyan kalauz aki nem foglalkozik vele, de azért óvatosan.
2022. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Értem, de nekem az volt a kérdésem, hogy az "A" város (iskola) és a "B város (lakóhely) közötti, az útvonalon lévő C/D/E városokba/-ból is utazhatok-e a levelezős diákjeggyel, vagy ha pl. "A" városból a "C" városba megyek, ami "A" és "B" város között félúton van teszem azt és útbaesik, akkor ugyanúgy teljesárút kell-e vennem.


Egyébként "globálisan" értem a kérdést is, a fenti Bp-Szolnok-Debrecen csak példa volt.


De az 1-es válaszából sejtem, hogy akkor ezek szerint nem lehet, és a levelezős diákig-al vett diákjegy csak akkor érvényes, ha a lakóhelyemen szállok fel és a tanulóhelyemen le (és fordítva).


Köszönöm.

2022. szept. 28. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak A és B között kedvezményes az utazás, A és C között már teljesárú jegy kell. De odafele ki lehet még játszani A-B jeggyel, mert nem tudnak visszatartani C állomáson, hogy nem szállhatsz le. Viszont C-A utazásnál B-A jeggyel már nem mehetsz, mert ha a kalauz kiszúrja megbüntet.
2022. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem. És busznál gondolom ugyanez. Tehát egyik irányba a hosszabb távra szóló diákjeggyel "el lehet menekülni", de visszafelé már muszáj félúton a teljesárú.

Köszönöm!


És még egy részletkérdés:

Azokban az esetekben ezt hogy oldják meg, ahol nincs közvetlen járat az iskola és a lakóhely között? Mondjuk Budapest meg valami 2 ezres falu, ahol csak a szomszéd városba meg a megyeszékhelyre megy busz. Abban az esetben hogy igazolják/bizonyítják/hiszik el, hogy az illető akkor éppen az iskolából, vagy a lakhelyéről jön, és csak átszállás miatt állt meg az adott településen? (remélem érthető a kérdés)

2022. szept. 28. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván ha megveszed a jegyet a teljes viszonylatra, leszállhatsz hamarabb is (a fenti példánál talán olcsóbb még így is, mint a teljes árú Szolnokig).

A menet közbeni felszállás nem tudom, hogy probléma lehet-e, Pestről Szolnokra mindenesetre zónázóval és gyorsított személyvonattal is el lehet jutni, és ott muszáj leszállni, tehát új vonatra kell szállni ahhoz, hogy Debrecenbe juss. Itt arra kell figyelni, hogy jó vonatra vegyél jegyet - tehát ha a Keletiből 14:45-kor induló vonatra vettél jegyet, akkor ne szállj fel 14:50-kor a személyre Szolnokon.

2022. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 probléma, mint mondtam, minket már büntettek meg Szeged-Budapest jeggyel úgy, hogy Kecskeméten szálltunk fel. A vonatjegyeket a kalauz lecsipogja, így a következő vonaton látják, hogy melyik vonatokkal mentél előtte (a régire meg ráírta a kalauz, de ilyen tudtommal már nincs forgalomban), tehát ha tényleg Budapestről Debrecenbe mész szolnoki átszállással, az nem baj. De ha nem csipogták le előtte a jegyet egy Budapestről induló vonaton, az már baj. Busznál meg nincs is egy jeggyel átszállás, minden járatra külön jegy kell, ott gondolom úgy megy, hogy a második utazásnál be kell mutatni az első jegyet (nem szálltam át diákként busszal, így ezt nem tudom, de így logikus).
2022. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De ha nem csipogták le előtte a jegyet egy Budapestről induló vonaton, az már baj." - Nem feltétlenül találkozik az ember kalauzzal a vonaton, egy tömött vonaton simán el lehet utazni Szolnokig úgy, hogy még csak messziről sem látod a kalauzt. Nyilván erre nem mindig lehet alapozni.


A kecskeméti felszállás amúgy eleve gyanús, mivel az nem átszállási pont egy Szeged-Budapest távon, a Budapest-Debrecen távon viszont Szolnok lehet az. De a jegyet nem köztes állomáson kell megvenni, az is biztos, tehát vagy valamelyik végponton, vagy neten (és időben persze).


De a köztes állomáson való felszállás diákjeggyel csak pár száz forint különbség, valószínűleg egyszerűbb egy sima jegyet venni.

2022. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!