Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kell érvényesíteni a vonaljegy...

Balázs24543 kérdése:

Kell érvényesíteni a vonaljegyet felszállás előtt a Budapest go alkalmazásban?

Figyelt kérdés
A sima jegyet érvényesíteni kellet, de az alkalmazásban azt írja, hogy csak első ajtós járművön kell

2022. okt. 3. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván érvényesíteni kell, különben mi értelme lenne a bérleteknek? 350 Ft lenne az örök bérlet :)


Amit írsz, az pont a bérletekre igaz.

2022. okt. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
10 percet veszekedtem erről de én nyertem, köszönöm
2022. okt. 3. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnék, ha azt írná, hogy csak az első ajtónál kell.
2022. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszer használatos jegyeket, mint a vonaljegy, időalapú jegyek minden felszállás előtt érvényesíteni kell. Pont azért, mert a lejáratát követő leszállásig érvényes, így tudod igazolni az ellenőrnek, hogy erre a járműre szálltál fel utoljára. A vonaljegy tekinthető 0 perces jegynek ebből a szempontból, a felszállás után azonnal lejár, de leszállásig érvényes marad.

A napijegy típusú jegyeket és a bérleteket elég az első ajtónál és a metróba belépéskor leolvasni, mivel ott nincs ilyen szabály, hogy a még megkezdett utazás befejezhető, a napijegynek percre pontosan vége van, a bérlet pedig a rajta lévő napot követő hajnali 2:00-ig érvényes. Ezt követően azonnal el is tűnik az applikációból, nem tudod az ellenőrnek felmutatni, így ő jegy nélküli utasnak tekint és pótdíjaz.

2022. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!