Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton mit szoktak nézni az...

Vonaton mit szoktak nézni az állomásokon a kerekeknél?

Figyelt kérdés
Ötletem nincs, mit néznek végig a kerekeknél, ahogy láttam bottal kopogtatja + sötétben lámpával nézi.

2022. okt. 25. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kalapáccsal kopogtatja, nem bottal. A hangjából hallja, hogy nem repedt-e a kerék.
2022. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fékpróba/műszaki kocsivizsgálat történik ilyenkor. A kalapáccsal a kereket ütik meg és figyelik a hangját. A szép csengő hang arra utal, hogy jó a kerék. A repedtfazék, hang pedig arra, hogy ott valami törés, repedés van és komolyabb vizsgálatot igényel.

Sok vasúti jármű kereke ugyanúgy abroncsos mint az autókerék, tehát nem egy anyagból van. A futófelület az egy külön alkatrész mint a kerékváz. Ha a két alkatrész elválik, abból komoly balesetek lehetnek. Ezt is nézi ilyenkor a kocsivizsgáló

Emellett a fékezéshez szükséges alkatrészeket is ellenőrzik és természetesen minden olyan hibára, rendellenességre, lógó, törött, csepegő, sziszegő alkatrészre figyelnek aminek a hibáját ilyen körülmények között észre lehet venni.

2022. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A féktuskókat ellenőrzi
2022. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Féket nézik. Hangból tudják, mi nem jó. Nyugatinál is szoktàk mindig este 10 után, míg várom a vonatot, ma is :)
2022. okt. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egész nap csinálják, nem csak este 10 után.
2022. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!