Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a vonat-átszállásnál nincs...

Ha a vonat-átszállásnál nincs időm megnézni, hogy hanyas vágányról indul a következő vonatom, az interneten megtudom nézni valahol?

Figyelt kérdés
Valamint megtudom venni előre az állomáson a következő vonatra szóló jegyet is?

2022. okt. 28. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Meg tudod venni a jegyet. Sőt, egy jegy is elég átszállásos utazásra, ha úgy veszed meg. Nem tudom, miért hiszik sokan még mindig azt, hogy csak a vonat indulása előtt lehet megvenni a jegyet és minden vonatra másik jegy kell.

A vágányinfó úgy látom, most épp nem érhető el a MÁV honlapján, de egyébként is csak tájékoztató jellegű, a helyszínen kell megnézni, mert bár vannak megszokott vágányok az egyes irányoknak, néha nem onnan indul a vonat, ahonnan szokott.

2022. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok járatos a vonattal kapcsolatban.

És a jegypenztarnal úgy kérjem, hogy érvényes legyen mindkettőre?

Az Elvira-honlapon az aktualis menetrendnél írja a vágányt, de nem tudom mennyire megbízható

2022. okt. 28. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utazásod végéig meg tudod venni elővételben a szükséges jegyeket akár pénztárban, akár automatában, akár az interneten, akár az applikációban, indulás előtt akár hetekkel is.

A vágányokat pedig csak ott az állomáson nézd, mert amik fent vannak az elvirában azok csak tájékoztató jellegűen, nem az aktuális állapotot mutatják. Ha valami miatt másik vágányra érkezik/indul a vonat, azt nem teszik közzé sehol, csak az állomási táblákon és a hangosbemondóban. Érdemes a hangost figyelni, az jól mondja. általában :D

2022. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonomom
2022. okt. 28. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kalauzt, vagy tudja, vagy megnézi neked.
2022. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!