Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit kell csinálni, ha MÁV...

Park Emma kérdése:

Mit kell csinálni, ha MÁV Tanulói havi bérletet akarok, Solymár- Újpest útivonalon, de én Budapesten lakok?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a suli és ahol lakok az Budapest, de a Solymár a nem Budapest

2022. nov. 30. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Így elvileg nem lehet kedvezményes bérletet váltani. Ha megnézi az ellenőr honnan hová jársz suliba megbüntetnek.
2022. nov. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha se a lakhelyed, se az iskolád nem Solymáron van, akkor nem vehetsz 90%-os bérletet.


Budapest bérlet és Ürömtől Solymárig félárú csatlakozójegyet vehetsz.

2022. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Akarok"

Látom anyuka kitanított, hogy hogyan kell ezt csinálni.

azt kell ordítani vöröss fejjel, hogy akarooook és közben toporzékolni és apa már meg is veszik.

De magyarország törvényei máshogy működnek - még. Ilyen bérlet a lakhelyed és az iskolád között vehető igénybe, máshova nem.

Esetleg mondd meg apának, hogy vegye meg egész Solymárt és akkor már el lehet intézni talán a bérletet.


Komolyan nem értem az embereket... mit képzelnek magukról?

2022. nov. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Visítani kell orrvérzésig.
2022. nov. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha mindenképp az adófizetőkkel akarod fizettetni a szabadidős utazgatásaidat, akkor jelentkezz be egy solymári lakcímre és akkor már jár a 90%-os diákbérlet.
2022. nov. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az iskolába járást támogatja így az állam, minden másra ott a diákjegy.
2022. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Suli címe és a lakcímkártyádon szereplő cím között vehetsz bérletet.

Ezen a vonalon jártam amíg tanultam, többször is elkérte az ellenőr a lakcímkártyám.

2022. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!