Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőr kikaphatja a...

A buszsofőr kikaphatja a kezből a diákigazolványt kérés nélkül?

Figyelt kérdés

Kérte a diákigazolványt hogy mutassuk fel erre mondott valamit amit nem értettem tisztán de valami olyasmi volt hogy "Te se múltál még el 16?" Erre kikapta a kezemből mikor mutattam.


Megkérdeztem a sofőrtől a végállomáson hogy "miért kapta ki a diákigazolványt a kezemből"


Annyi volt a válasza hogy "Azért hogy leszáljál, viszontlátásra"


Mondtam neki "köszönöm szépen a választ" és leszálltam.


Tényleg van ehhez joguk hogy így kikapkodják a kézből? Még csak azt sem tudom mit nézett rajta. A vonaton a kalaúz, se az ellenőr nem vette még el csak annyit hogy mutassam meg de a kezükbe nem vették.



2022. dec. 2. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nincs joga kikapni a kezedből, de neked a kérésre átkell adni, hogy ellenőrizze az érvényességet.
2022. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kérésre átadtam volna magamtól is. De nem kérdezett.
2022. dec. 2. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyünk optimisták, rossz napja volt, nem volt szakszerű és jó arc emiatt, de nem lehet az év minden napján jól állni az emberekhez, főleg amilyen buta és idegesitő emberek vannak, persze mindig a jó embereken csattan mások butasága.
2022. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

"Azért hogy leszáljál, viszontlátásra"



Hát, ha így beszél tuti felnyomtam volna minimum a volánnál, rendszám, járatszám, helyszín, időpont, és örülhet hogy nem húztam be neki egyet.

2022. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem volt hogy bérletet vett ki a kezemből, van olyan aki nem látja elsőre jól, kéri hogy adjam oda, megnézi, visszaadja, az egy dolog, de kézből kikapni szerintem távolról sem szabályos
2022. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzá joga, de tudja, hogy ha bepanaszolod, nem fog történni semmi. Ha kirúgnák, a megalázóan alacsony fizetések miatt nem találnának senkit a helyére.
2022. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

#4:

Ha behúzol neki, járkálhatsz a bíroságra és fizethetsz ügyvédet, izomTibi.

2022. dec. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs joga hozzá.

Szerencsére már csak ritkán buszozom, de gimitől kezdve a főiskoláig sokat jártam busszal, még Bpre is Kom-megyéből.

Elég sok hasonló konfliktusom buszsofőrökkkel, tisztelet a kivételnek, de az egyik primitívebb, nevetlenebb „állatfaj” Magyarországon.

Nekem egyszer a kezem húzta oda, miközben mutattam diákom, mert „rosszul tartottam”, és nem látta.

Volt, amelyik át akart verni engem meg egy másik utast, mert zsebbe többet fizettünk, előrementem, és ott pofáztam neki, hogy adja vissza pénzt, majd előreküldtem a másik utast is, hogy visszakérje. Na, akkor átfutottam az agyamon, hogy a buszvégen összeverem, de nem volt kedvem bíróságra járni.

2023. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!