Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapest-Szeged között...

A Budapest-Szeged között közlekedő vonatokat egy mozdonyvezető viszi végig?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy ic-nek vagy gyorsnak nevezzem, mert fele ic, fele gyorsvonati kocsikból áll.


Az érdekelne, hogy ezeket a vonatokat Budapestről Szegedig, valamint Szegedtől Budapestig egy mozdonyvezető viszi vagy valahol váltanak?



2023. jan. 16. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Úgy nevezd, ahogy a menetrendben is nevezik, jelenleg IC-nek.

(Eddig is ez szerepelt a vonatszám előtt, de most kitalálták ezt az idióta fekete alapon fehér "IC", "SZ", "IR", meg hasonló förmedvényeket.)

Egy mv viszi, nincs ok, hogy bármiért is váltani kellene.

2023. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne váltani egy ~2 órás út alatt?
2023. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy csomó helyen láttam már váltani a mozdonyvezetőket.


Volt olyan, hogy a Lökösháza-Budapest között közlekedő gyorsvonat (belföldi) Békéscsabàn is váltottak, majd Szolnokon is.


Az első kocsiba száltam, Békéscsabán felszállt egy mozdonyvezető, a másik le, aki Csabán felszállt, az meg Szolnokon leszállt és felszállt egy másik.

2023. jan. 16. 20:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Bp-Nagykanizsa úton is szoktak váltani van mikor Fehérváron, van mikor máshol.
2023. jan. 16. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet, hogy vége volt a műszakjának?
2023. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van váltás, pl. a nyíregyházi vonatoknál Debrecenben, ha a debreceni telepállomású mv indul (vagy akár másfelől érkezik más vonattal), a másik meg végez (vagy akár másfelé megy tovább).

De a szegedi vonatokat alapvetően szegediek viszik.

Békéscsabán főleg sok esetben van váltás, hiszen Lőkösházán csak megfordul, ott nem kezd/végez. (Egyébként a nemzetközi vonatoknál is, mert azokat is magyar mv viszi.)

De ha tévedek, majd a hozzáértők kijavítanak, mert egy Ny-Mo.-i cégnél vagyok, bár az előző életem a 100-ashoz kötődik. :)

A dolog úgy működik, hogy vannak mv telepállomások, ahol kezdődnek/végződnek a szolgálatok. És sok esetben olyan vonattal kezdődik a szolgálat, ami jön valahonnan, nem helyből indul. Lásd a fenti debreceni példát.

2023. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!