Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagytétényen van egy vasútvona...

Nagytétényen van egy vasútvonal a Kastélyparknál, és Kastélypark megálló a térkép szeritnt. Ez működik? Honnan megy oda vonat, mert Kelenföldről a Barosstelep és Nagytétény-Diósra lehet menni, ami egy másik volnal.

Figyelt kérdés

2023. jan. 22. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A Kőbánya-Kispestről induló és Martonvásárig közlekedő személyvonattal tudsz elmenni Kastélypark megállóhelyig. Kelenföldről minden óra 20 perckor indul a 7. vágányról és 3 megálló. (Visszafelé minden óra 24-kor indul a Kastélypark megállóhelytől Kelenföld irányába.) Ez az Érd-alsó vonal.

Amit te néztél a Barosstelep és a Nagytétény-Diósd az pedig az Érd-felső vonal.

2023. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kelenföldről lehet arrafelé - is - menni.

2023. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én beírom az Elvirába és Nagytétényre, csak a Diósd és Barosstelep megállókat adja ki nekem. Mi a megálló neve?
2023. jan. 22. 21:18
 6/12 A kérdező kommentje:
bocsánat Nagytétény-érdliget és Nagytétény-Dióst megállókat ír csak ki az Elvira!
2023. jan. 22. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Ott van a térképeken amit linkeltem a 3. és 4.-ben!

Ott van az 1.-es linjében is a neve!

De tessék, akkor linkelem elviráról is:

[link]

2023. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ok értem, nincs benne Nagytétény a névében? De ez nem egészen értem, akkor ez hiba, nem? Mindig a település van előbb és aztán azon belül egy alnév kéne legyen a Kastélypark
2023. jan. 22. 22:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"nincs benne Nagytétény a névében?"

Nincs!


"akkor ez hiba, nem?"

Nem. Ez a neve!


"Mindig a település van előbb és aztán azon belül egy alnév kéne legyen a Kastélypark"

Nem a te logikád alapján adják a megálló neveket cimbora! Ennyi erővel Budapest közigazgatási területén található összes megálló és állomás neve előtt ott kellene hogy legyen hogy Budapest? Budapers-Kőbánya-Kispest? Budapest-Ferihegy? Budapest-Rákos? Budapest-Rákospalota-Újpest?

2023. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV jelenlegi névadási szabályzata szerint pont, hogy kerülik a kötőjeles, összetett megállóneveket, csak régebbi nevekben maradt ez meg. Ez szokott néhány helyen gondot okozni, pl. Szabadságliget megállónál felszálló tanulóbérletes diákoknál, ahol a nem odavalósi kalauz bele szokott kötni, hogy miért nem Szabadságliget van a diákigazolványban lakcímként (ilyen persze nincs, mert Szabadságliget Pilisvörösvár része), ha pedig Pilisvörösvár szerepel lakcímként, miért nem ott száll fel. Tudtommal pedig egy településen belül bármelyik megálló használható, nem csak amelyikben benne van a település neve, és nem is csak a lakcímhez legközelebbi. Ilyen alapon Budapesten csak a Budapesttel kezdődő megállók (Keleti, Nyugati, Déli, Kelenföld) lehetnének a kezdőpontok.
2023. jan. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!