Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tolókocsival utazni Autóbuszon...

Tolókocsival utazni Autóbuszon lehetséges ? (és helyijáraton,bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Mozgássérült apukámal utaznánk Debrecenbe.

Az útvonal Nagyrábé,Bihartorda,Sáp,Földes,Hajdúszovát,Debrecen.

Én is régen utaztam busszal,apukám is.Errefelé olyan új buszok lárnak,hogy a buszsofőr alacsonyan ül.


Több kérdésem is van.

- Az ilyesmi busznak kb hány centire van a padlója a földtől ?

(azért kérdezem,mert a térgyével,nehezen tud lépni)

- Ha vannak lépcsők,kb hány barab,és milyen magasak ?

- Ha minden renben van,és meg érkezünk Debrecenbe,az autóbusz állomásról,indul-e olyan autóbusz amin nincsen lépcső,és apunak,csak át kellene lépnie,a busz öbölből,a buszra ?

- Nekem,mint családtagnak,aki a tolókocsiban tolja az apját,teljes árú jegyet kell vennem ?

- Régebben hallottam olyanról,hogy van olyan jegy amivel a helyijáratos buszokok egy napra érvényes,minden helyijáratos buszra fix összegért.Így nem kellene több helyijáratos jegyet vennem,csak 1-et,hogy hívják ezt a jegyet ?


A segítő válaszokat,előre is köszönöm !



2023. febr. 16. 04:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Az új buszok is lehetnek lépcsősek, ahol max 2-3 fok van. Illetve vannak az alacsony padlós járatok, ott abszolút nincs lépcső, hanem csak fel kell rá lépni, illetve a busz dönthető úgy a szegélyhez, hogy abszolút egyenlő legyen a szint. Persze ez az autobuszöböl minőségétől is függ. Ezeken az újabb fajta alacsony padlós autóbuszokon, de még egy néhány régin is, van általában 1 hely kiépítve, ami kimondottan babakocsival utazóknak, vagy kerekesszékkel utazóknak van fenntartva. Helyi járaton létezik napijegy egyébként, ezt meg kell nézni a városi közlekedési szolgáltatónál. Ha távolsági járattal utazol, és apukádnak van már igazolása arról, hogy ő tartós beteg, azaz kerekesszékhez kötött van esélyed arra, hogy 90%os jegyet vehet ő és egy kísérő is, de ezt a Volánbusz tudja megmondani. Illetve régebben ahol én laktam, ott a város a helyi járaton annyit biztosított hogy pl tartós betegnek jegyet se kellett venni. Pontosabb válaszok végett viszont fel kell hívni a Volánbuszt és a debreceni városi helyi járatot biztosító szolgáltatót, vagy volán társaságot.
2023. febr. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hívogatni a Volánbuszt meg a szolgáltatókat. Ha van a Magyar Államkincstártól (pontosabban az ONYF-től) utazási kedvezményre jogosító igazolványa apádnak, akkor helyközi közlekedésben 90 százalék , helyi közlekedésben 100 százalék kedvezményre jogosult ő is és 1 fő kísérője is a kísérés idejére. Ez az igazolvány mindenkinek jár, aki fogyatékossági támogatásban részesül súlyos fogyatékosság miatt, viszont nem vagyok bennr biztos hogy automatikusan küldik, azaz lehet, hogy meg kell igènyelni.


A Volánbusz menetrendi oldalain meghirdeti az alacsonypadlós buszok indulásait, de őszintén szólva Nagyrábé esetében egyet sem látok. Ettől még lehet, hogy alacsonypadlós buszok (is) járnak arra, ahol egy lépcső sincs, de hogy mikor , azt legfeljebb telefonálgatással meg a helyszínen megnézve a buszokat lehet kitalálni, ami sokat elmond a Volánbusz hozzáállásáról az utasokhoz.


Nem mondom, hogy emiatt mondjatok le egy ilyen utazásról, csak legyen B terv arra az esetre, ha hazafelé netán akadályba ütköznétek.

2023. febr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsonypadlós buszokon egyébként a 2. ajtónál van rámpa, amit egy normális sofőr segít is lehajtani.
2023. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!