Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyári szünetben lehet diákbérl...

Anna0806 kérdése:

Nyári szünetben lehet diákbérletet venni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és bejárós. Év közben csatlakozó diákbérlettel és BKK bérlettel közlekedek. Viszont nálunk ahol élek nincs sok lehetőség dolgozni, főleg az én szakmámban. De nem ez a lényeg. Nyáron szeretnék Budapesten munkát vállalni és nyilván gazdaságosabb lenne ha csak havonta egyszer kéne kiadni utazásra, nem minden nap jegyet venni. Arra lennék kíváncsi, hogy nyári szünetben a második féléves matricával lehet MÁV és BKK bérletet venni? Utána olvastam ugyan a neten, de szeretnék biztosra menni ezért kérdezek itt is. Előre is köszönöm a válaszokat 😊

2023. márc. 3. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze, hiszen a diákigazolvány tavaszi félévi matricája október 31-ig érvényes.
2023. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy-úgy, október 31-ig használhatod a diákodat arra amire egy diákot lehet használni.
2023. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
BKK-t igen. MÁV bérletet csak lakhely és az oktatási intézmény között.
2023. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az tökéletes. Mármint a MÁVnál hogy lakhely és a suli között legyen. Most is így van. De akkor köszönöm a válaszokat. Tudom hogy még korai, de kíváncsi voltam mert egyre többst agyalok ezen. 🥰
2023. márc. 3. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Ugyanúgy használhatod nyáron mint évközben, pontosan ugyanazokkal a feltételekkel. De addigra lesz országbérlet kb 2000 Ft-ért, azt megveszed és oda mész vonattal és helyközi busszal ahova akarsz.
2023. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nyárra elvileg érkeznek a (vár)megye bérletek is.
2023. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!