Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fiúk/férfiak, Ti átszoktátok...

Fiúk/férfiak, Ti átszoktátok adni a helyeteket tömegközlekedésen? Bunkó vagyok, ha ilyen esetekben nem adom át?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felmerült a kérdés bennem, hogy szemétség-e az, ha nem adom át egy olyan lánynak a helyem, aki még csak megköszönni sem tudja, hogy nem kell 1 órát végig állnia..


Iskolába járok, ez az utolsó évem. Nem mindig busszal közlekedtem, viszont az utóbbi másfél évben igen.


Mindig ugyanazok a személyek utaznak, így már kitapasztaltam, hogy kik azok, akik még egy köszönömöt sem képesek mondani.


10-ből 10x átadom a helyem. Semmi hátsó szándék nincs ebben, szimplán csak nem tudom elnézni azt, hogy 1 órát végig álljon míg én kényelmesen ülök.

10-ből 8 ember nem köszöni meg (tényleg ennyi, kész statisztikám van már lassan erről.. :D).


Pedig másfél év buszozás alatt én vagyok az egyedüli a buszon, aki átadja a helyét, szóval még csak nem is az van, hogy annyira gyakori lenne ez. Egyáltalán nem természetes, hogy átadja valaki a helyét. (Sajnos)


Viszont az utóbbi pár hétben nem adom át olyannak, aki nem képes megköszönni ezt. Nem azt várom el, hogy királyként kezeljenek, de, ha már felállok és átadom a helyem úgy, hogy 4:30kor kell kelnem (messze lakom), akkor egy "köszönöm" igazán jól esne.


A probléma ezzel az, hogy ilyenkor mindig rosszul érzem magam és 5 perc után átadom a helyem, mert hiába nem köszöni meg, de akkor sem tudom elnézni, hogy végig álljon..


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy nektek milyen tapasztalatotok van erről? Megszokták köszönni, ha átadjátok a helyeteket és csak én lakom-e olyan környéken, ahol ez luxus? :D Bunkóság, ha nem adom át olyannak, aki nem köszöni meg?



2023. márc. 5. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Csak időseknek vagy terhes nőknek adom át a helyet, és nem foglalkozom vele hogy megköszöni vagy sem.
2023. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%
Jó papucs férj lesz egyszer belőled... xd
2023. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 nemaRendőrség ***** válasza:
16%
Barátom, te autista vagy. 4chan a neked való hely
2023. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Én annak adom át, aki megkér rá, vagy szemmel láthatóan nehezen mozog. (Nagyon idős, kismama, sánta stb.)

Nem leszek depressziós akkor sem, ha nem köszöni meg. Ez őt minősíti.


Egyébként ezek az emberek tudják, hogy a kedvükért adtad át a helyed, vagy csak felpattansz és várod, hogy köszöngessenek? :D

Vetkőzd le ezt a papucs mentalitást, mert nem lesz az előnyödre.

2023. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Miért kellene olyannak átadni a helyet, aki nem idős, várandós, nehezen mozgó vagy nincs láthatóan rosszul?
2023. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Fiatal csajoknak át ne add, még ha megpusztulnak se köszönnek meg semmit férfiaknak, külön etikai kódex van a részükre, úgy hívják: feminizmus.

A jórészük egy emberi hulladékká képződött a 21. századi visszajelzéseik meg, a hozzád hasonló papucsok miatt, nem azt mondom, hogy az asszony verve jó, de nagyon a helyén kell kezelni őket.

2023. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Alapból nem adom át a helyem. Egyenlőség van.
2023. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
felesleges ezzel bohóckodni, a lovagkornak vége, a nőknek ugyanúgy van kezük-lábuk, amit a közlekedés során ugyanarra és ugyanolyan jól használnak, mint te.
2023. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

8

Nyugaton ahol kicsit előrébb jár a női egyenjogúság(mármint a nők fejében) mert itthon csak az előnyökre vágynak, ott kifejezetten sértésnek veszik, ha előre engeded őket, vagy ha át akarod adni a helyed.

2023. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
9: Mondasz valamit. 15 éve Hollandiában élek. Itt ha liftől kiszállva, vagy ajtón benyitva előre akarok engedni egy nőt, megesik, hogy értetlenül néz rám, majd megkérdi, hogy most akkor megyek, vagy mi a helyzet, miért álltam meg.
2023. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!