Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért szünteti meg a BKK a...

Miért szünteti meg a BKK a metrószakaszjegyet és az átszállójegyet? Rengetegen használták ezeket a jegyeket

Figyelt kérdés

Épp elég csapás volt a jegyautomaták megszüntetése, most két hasznos jegytípust szüntetnek meg.

Azzal indokolták a döntést, hogy ezek forgalma csekély volt és nagyrészt jól helyettesíthetők a meglévő, jól ismert jegyekkel és bérletekkel. A valóság ezzel szemben az, hogy az átszállójegy 530 forintba kerül, ehelyett most két vonaljegyet kell venni, ami együtt 700 forintba kerül. Aki csak néhány alkalommal utazik Budapesten belül havi szinten, attól miért kell elvenni a kedvezőbb árú utazás lehetőségét?


Az vicces, hogy a Budapest-hetijegyet is megszüntetik, aminek tavaly az árát 4950 forintról 6500 forintra emelték. Azt inkább elhiszem, hogy a Budapest-hetijegyet ezen az irreális áron senki se vásárolta a turistákon kívül.



2023. márc. 13. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű áremelés az alkalmi utazóknak. Én mondjuk inkább áttérek az autózásról a bérlettel tömegközlekedésre, de ez csak részben emiatt van.
2023. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A hetijegynek így tényleg nem volt értelme, a 15 napos bérlet kb. ugyanennyi, csak 1 ember használhatja. A 10-es gyűjtőjegy 3000, vagyis 300/jegy. Az online 30 perces 530, csak félórán belül át kell szállni, valamikor jobb, valamikor rosszabb, mint az átszálló.

Áprilistól szűnnek meg, de az addig megváltott jegyek még 1 évig érvényesek. Én is be akarok ruházni addig 5-6 átszállóra.

2023. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Burkolt áremelés.
2023. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
100%
Költségcsökkentés.
2023. márc. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Egyértelműen áremelés. Azt mondják ott az átszállójegy helyett a 30 perces, ami az átszállóval ellentétben visszafele utazásra is jó és korlátlan átszállásra, csak azzal az a bökkenő, hogy 30 percen belül fel kell szállni a második járatra, ami nem mindig lehetséges, főleg hétvégén, a második átszállást meg közel lehetetlen kivitelezni, amitől már megérné ezen az áron.

A metrószakaszjegy helyett meg a 10-es gyűjtőjegyet ajánlották, ami árban darabra tényleg ott van, de most egy alkalmi utas minek venne egyszerre 10 jegyet, amiből elhasznál kettőt oda-vissza, majd 8 megy a kukába, mert soha többé nem jár Pesten.


Én veszek vagy 20 szakaszjegyet és átszállójegyet legközelebb amikor Pesten járok. Szegeden is az áremelés előtt bevásároltam 5 gyűjtőt még a régi áron.

2023. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
#5: Átszállót én is fogok venni pár darabot, de 20 szakasznak mi értelme, amikor 10-es gyűjtőt ezután is fogsz kapni ugyanazon az áron?
2023. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!