Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mindig a 18-as kocsiba...

Miért mindig a 18-as kocsiba szól az elsőosztályú jegyem?

Figyelt kérdés
BP-Debrecen vonalon ingázok, a 19-20 ugyanúgy elsőosztályú kocsi, csak sokkal modernebb, komfortosabb, közelebb van a büfé is. Félévente egyszer szól oda a jegyem, mindig ugyanúgy veszem. Ezek a kocsik általában félig üresek, míg a 18-at teledobálja, szinte másodosztály feeling.

2023. márc. 25. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert feltehetöen elöször a 18-as helyjegyeket adják ki
2023. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. osztályt én mindig a 21-esbe kapom.

A több 2. osztályú kocsi meg tök üres. Át szoktam ülni. Még sosem szóltak.

2023. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a 18+ kocsikhoz előbb be kellene töltened a 18. életévedet.
2023. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérd a 19-esbe! Ha nem adják, akkor majd megmondják hogy miért nem?

Én is kíváncsi vagyok!

2023. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen akkor fogják a 19-esbe adni a jegyed, ha a 18-as megtelt. De nincs megkötve hogy nem ülhetsz át menet közben. Volt, hogy én is átültem.
2023. márc. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap utaztam a debrecenivel, az utazás előtti nap éjjel vettem a jegyet, még okosjegy volt, tehát nem volt túl nagy a forgalom az elsőosztályon (az elsőosztály olcsóbb volt mint a másodosztály) és a 19-esbe adta, közvetlenül a büfé elé. Van valami logikája a rendszernek, nem tudom mi, de az azért elég gáz, hogy nem tudod grafikus felületen kiválasztani a szabad helyek közül a neked szimpatikusat. A Volánbusznál évek óta lehetséges ez.
2023. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, gáz vagy nem gáz én nem találok semmiféle grafikus felületet ahol mutatná a szabad helyeket, legalábbis az jegy.mav.hu-n biztosan nem. De kisegítheted bugyuta honfitársad.
2023. márc. 29. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 pont ezt magyarázom, hogy nem lehet. Van pár opció, aminek a 90%-a értelmezhetetlen, gyakorlatilag csak az ablak, folyosó és asztalhoz szóló opcióknak van jelentősége, a többinek nincs. Azzal lehet próbálkozni, hogy megadsz egy random székszámot, mint korábbi vásárlás mellé, aztán ha beletrafálsz és az a szék foglalt, a mellette lévő meg szabad, na meg nem bánod hogy idegen mellett fogsz ülni, akkor azzal lehet próbálkozni.
2023. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ohh, bocsi, úgy is lejöhetett a fogalmazásodból, hogy én vagyok a vak. A random székszámot szoktam próbálni, de nehéz random eltalálni, hogy melyik hely van már kiadva, sajna nincs időm órákat ezzel vacakolni.


Köszi a választ mindenkinek, legegyszerűbb ha csak szimplán átülök a nekem tetsző kocsikba.

2023. márc. 29. 16:02
 10/10 anonim ***** válasza:

18 as első osztály

19 es 1+

20 as kocsi IC+ 2 osztály kerákpárszállitoval

IC 1+ 15 ülés van Prémiumban 22 ülés ami 1000 ft feláras

2023. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!