Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha érvényes a diákbérletem,...

Ha érvényes a diákbérletem, de a diákigazolvány matricája lejárt, az kiderül akkor, amikor lecsippantják a bérletet pl. a metró bejáratánál, vagy csak akkor, ha megnézik a diákigazolványt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 14. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak amikor a diákigazolványt megnézik
2023. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha őszi féléves matricád volt, és havi bérletet vettél még március végén, akkor az a lejáratig még lejárt diákkal is érvényes:

[link]

"A tanuló utazási kedvezmények a diákigazolvány érvényességi ideje alatt, de legkésőbb a tanév II. félévére érvényesített diákigazolványnál a tárgyév októberi, a tanév I. félévére érvényesített diákigazolványnál a tárgyév márciusi kezdőnappal rendelkező havibérlet érvényességi idejének lejártáig vehető igénybe."

2023. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi az igaz.
2023. ápr. 14. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
#2: Ez csak a BKK-nál igaz, más szolgáltatóknál nem (MÁV, Volánbusz stb.). A kérdésből nem derült ki, hogy Budapestről van-e szó.
2023. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A metróbejáratnál való lecsippantásból következtettem arra, hogy BKK-bérletről van szó, de igaz, más szolgáltatóknál nem így van.
2023. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%
#5: Igazad van, ez elkerülte a figyelmemet. Jogos, Magyarországon csak Budapesten van metró.
2023. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!