Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig trükköztetek a diákbérl...

Meddig trükköztetek a diákbérlettel annak lejárta után?

Figyelt kérdés

Sajnos már véget ért a hallgatói jogviszonyom, így új matrica híján március 31-től teljes árút kell vegyek mindenből.


Bkk bérletnél ezt nem tudtam megkerülni, mert sokat utazok napi szinten több járattal, metróval, így bár fáj az a 9500, de muszáj.


A nagyobb gond az elővárosi Volánbusz bérlet, ami (bp határtól 5 km-ig érvényes fajta) nekem eddig kb. 600 forint volt a 90% kedvezmény miatt, de teljes áron az már 6000 lenne.


Áprilisban megriszkíroztam és azt használtam végig, egyszer nem kérte el egy sofőr sem a diakomat. Nem tudom meddig lenne érdemes ezzel trükközni, mert simán elkérhetik bármikor, de mivel felszállásnál kell felmutatni, ha baja van, akkor legfeljebb veszek egy vonaljegyet 250ft-ért.

Ez a havi 6000 azert a hulladék szolgáltatásért nagyon sok, ráadásul tele van részegekkel meg söpredékkel napi szinten, amit szintén el kell viselni ennyi pénzért.



2023. máj. 1. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni. Chipes leolvasóval járnak az ellenőrök.
2023. máj. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amivel járok elővárosi volánbusz vonal, egy ellenőr nem volt rajta evek óta.
2023. máj. 1. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig, alkalmazott voltam és a munkáltatóm fizette a bejárást.
2023. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig.
2023. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha dolgozol, egy értelmes munkáltató úgyis kifizeti a törvény szerint járó 85 százalékát annak a 6000 forintnak.
2023. máj. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na igen, de az én munkáltatómat ez nem érdekli és kijelentette, hogy ő márpedig nem fogja azt fizetni.
2023. máj. 1. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kívánságműsor, a törvény szerint köteles fizetni.
2023. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fú az gyenge hely lehet ahol nem keresel annyit, hogy 15000-t kifizess a két bérletért. Menjél gyalog, vagy vegyél kerékpárt! 9500-ért a budapesti összvonalas havi bérlet kutyának a füle. Még 19500 sem lenne sok érte amennyi járatra igénybe lehet venni.
2023. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!