Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért bliccelnek az emberek...

Miért bliccelnek az emberek Budapesten?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg ez a kérdés bennem, mert nem értem.

Oké valakinek az a 10 ezer Ft is sok egy bérletre, de ti akik blicceltek emiatt Pesten, jártatok vidéken?

Ott megveszel egy havi bérletet a két város között, ahol ingázol a munkád miatt. Aztán ki fizetsz 20-80 ezreket és ez csak az adott szakaszra vonatkozik. Ha máshova mész azt pluszban fizetni kell.

Budapesten pedig csak egy 10-esbe fáj az egész és simán mehetsz egy csomó helyre vele, sok tömegközlekedési eszközzel például hétköznap hajóval ha úgy tartja kedved. Plusz ha valamire nem férsz fel akkor jön a következő eléggé rövid időn belül. Vidéken ha el akarsz jutni A-ból B-be akkor vagy fel szállsz vagy nem jutsz el. Más lehetőség nincs.

Ezért nem értem akik ezen a 10 ezer forinton vannak fenn akadva és bliccelnek.



2023. máj. 10. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokallják a 10-est. Ezen nem változtat az, hogy van, aki többet kifizet.


Amúgy mostmár van vármegyebérlet illetve országos változat is az ingázóknak, és az utóbbi sincs egy 20-as.

2023. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem azok bliccelnek akik rendszeresen közlekednek, hanem azok akik csak néha és a bérlet nem éri meg. A jegyrendszer viszont igazságtalan, a normálisan használható jegyek túlárazottak és rizikósak is (például azért bukhatod az időalapú jegyet mert késik a busz), a napijegy meg extrán túlárazott. Így marad a bliccelés és nem csak Budapesten, Szegeden pláne. 500 Ft egy mobiljegy? Ezeknek elmentek otthonról! Nem is megyek oda kikapcsolódni, pedig szeretek amúgy utazni, de ott már bliccelni se éri meg (legyen egy vésztartalék jegy amit gyorsan lekezelsz ha muszáj).
2023. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanazért, amiért bárhol máshol a világon. Nem akarják kifizetni a viteldíjat.
2023. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Én akkor blicceltem amikor 10-ből 8-szor nem működött a lyukasztó a buszon. Egy idő után már meg se próbáltam (nem vettem jegyet se) 🤷‍♀️
2023. máj. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

"Miért akarnak az emberek ingyen dolgokat?"


Hát nem is tudom. Igazi rejtély.

2023. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert sokallják a 350 forintot néhány megállóért. Meg tudom érteni, hogy sok, biztos én sem szívesen fizetnék ki két megállóra ennyit, ha nem lenne bérletem, de nem kötelező használni a szolgáltatást.
2023. máj. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is használom, ma is gyalog mentem a Fővám térről a Deák térre dolgozni. Csak kétszer annyi idő mint villamossal, ha a várakozást is belevesszük az orrod előtt ment el helyzetből. El is késtem, de inkább maradok bent plusz negyed órát emiatt dolgozni mint hogy fizessek 3 megállóért ennyit.
2023. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Javaslom a BUBI-t, gyorsabban bent leszel, mint villamossal.

2023. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Havi 10 ezer Forint az évi 120 ezer, ami már majdnem egy havi bérleti díj, vagy egy fél fizetés.
2023. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

1-es igen, most már van ilyen lehetőség is. Viszont sokáig volt az a változat, amit én felvázoltam.

4-es van, hogy néha a nagyon gyűrött jegyet nem akarja bevenni a gép, de nem csak egy lyukasztó van a buszon, végig kell próbálni mindet. Amúgy a jelzéseket is kell figyelni, ha piros akkor tuti nem jó, de ha zöld meg kell próbálni mindenképp! Bár, ha neked ez bevált, mármint a bliccelés, áldásom rá.

5-ös igen, nyilván jó dolog az ingyen lehetőség és ingyen termékek, de nem mindegy, hogy azt hogyan szerezzük meg. Ha ingyen termék mintákat osztogatnak, azt önszántukból teszik. Viszont olyan nincs, hogy ingyen megnézed a tömegközlekedést milyen eljutni a-ból b-be..

6-os, pontosan, aki sokallja nem kötelező használni a tömegközlekedést, menjen saját autóval vagy taxival, ha az kényelmesebb neki.

7-es Létezik már applikáció, amivel meg tudod tervezni az utadat és nyomon tudod aktuálisan követni merre jár éppen az jármű, amivel utazni szándékozol. Vagy amit a 8-as írt, BUBI.

9-es Oké, ha így nézzük ijesztő számok jöhetnek ki, de ez kell ahhoz, hogy ne károsítsuk meg a bkk-t és nyugodt lelkiismerettel szállhassunk fel bármilyen eszközre. Nem kötelező ezt az utazási formát választani, lehet bringázni, rollerezni, sétálni, gördeszkázni, autózni, taxizni..


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2023. máj. 11. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!