Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van lehetőségem bármilyen...

CandyBetty kérdése:

Van lehetőségem bármilyen kártérítési kérelem benyújtására, ha tömegközlekedési késés miatt, időpontról késtem?

Figyelt kérdés

Május 8-án, Veresegyházáról mentem a Nyugati-pályaudvarra, az Erdőkertesről 06:05-kor induló vonattal. Azonban felsővezeték szakadás miatt Veresegyház és Rákospalota-Újpest között pótlóbusz közlekedett, ez azonban késéssel érkezett meg Újpestre (kb. 07:50-kor). Innen vonattal tudtam továbbmenni a pályaudvarra. Menetrend szerint 06:59-kor kellett volna a nyugatiba érnem, ehelyett 08:10-kor érkeztem meg.


Egy vizsga miatt utaztam be, amelyre fél 8-ra kellett volna megérkeznem, maga a vizsga pedig 8 órakor kezdődött.

A tömegközlekedési késés miatt, a vizsgán jelentős hátrányba kerültem.


Ebben az esetben van bármilyen jogszabály, amivel meg lehet szorongatni a MÁV-ot, és kártérítést kérni?



2023. máj. 11. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1:11 késésről van szó, ami nyilván kellemetlen, de nem arról van szó, hogy direkt késett a vonat, hogy az emberekkel kiszúrjanak.

Nem tudom, milyen kártérítésre gondolsz: a vizsgán szerzett eredményt kellene módosítani, vagy a vizsgán szerzett hátrányt szeretnéd pénzben megkapni?

2023. máj. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy polgári pert megér, max fizetsz egy valag perköltséget.
2023. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazolást kellett volna kérned a vonaton. Vagy a nyugatiban a 10es vágány mellett. S azt leadod.
2023. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm aki szintén beszívott egy hasonló esetet.Elment az utolsó vonat is és a családjának kocsival kellett érte mennie. Annyit sikerült 10-12 levélváltás után elintéznie, hogy visszakapta a menetjegye kezelési költséggel csökkentett árát és kifizették a kocsi üzemanyag költségét. De ezt is úgy, hogy 4x próbálták meg lekoptatni.

Ha neked komoly anyagi károd keletkezett, mert megbuktál a vizsgán és nincs több időpont és emiatt bukod az ösztöndíjadat és ki kell hagynod egy évet, vagy valami hasonló az a bizonyos "súlyos hátrány", akkor érdemes lehet. Bár mindeképpen egy ügyvéd segítségével.

De ha a vizsgán csak annyi hátrányod keletkezett, hogy később álhattál neki és nem 5-ös lett, csak 3-as, akkor nem fogsz kapni semmit. Max a menetjegyedet visszatérítik.

2023. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Az azért gáz, hogy ők büntetlenül késhetnek bármilyen indokkal, de én egyszer felejtek el jegyet venni és büntetnek. Ennek oda-vissza kéne mennie. Teljesen jogosan büntetnek ha nincs jegyed, de akkor ők is fizessenek ha késik a jármű. 5 perc felett minden perc késés 1% vissza a jegyárból ami 100% felé is mehet, tehát 2 óra késésnél 120% jár vissza. Aztán majd leboxolják arról aki tehet róla, nekem ahhoz semmi közöm. Az időjárásra meg legyenek felkészülve.
2023. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!