Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van bérletem, de nem akart...

Van bérletem, de nem akart felengedni a buszra a sofőr, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Annyi a történt röviden, hogy tegnap este jöttem volna haza busszal és vármegye bérletem van, amit ugye aktiválni kell, nos ez nekem tegnap nem sikerült többszöri próbálkozásra sem. A sofőr ezt nyilván látta és azt mondta, hogy vagy veszek készpénzért egy jegyet vagy leszállok, ezt megteheti? Van erre egyáltalán bármilyen jogszabály ami ezt szabályozza?

Köszönöm előre is!



2023. máj. 19. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha van egy NEM ÉRVÉNYES bérleted, az annyit jelent, hogy NINCS bérleted. A söförnek tökéletesen igaza van!
2023. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én tehetek róla, hogy nem sikerült aktiválni? Én kifizettem és van egy érvényes bérletem, ami jogosít az utazásra. Június 6-án jár le.
2023. máj. 19. 08:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a sofőrök sem tudják, hogy működik az a leolvasó. Kb 5-10 centire tartsd a telefont / bérletet, annak is csak a qr kód szerű részét a piros fény alá, és ne mozgasd. Ha a bérlet átlátszó tokban van, nem biztos hogy le tudja olvasni.

Érdemes nézni azt is, hogy mi van a leolvasó kijelzőjén, hogy egyáltalán működik-e.

2023. máj. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Illetve azt elfelejtettem, hogy nyilván ha nem tudod igazolni, hogy a berleted feljogosít az utazásra, akkor vagy menetjegyet kell venned, vagy leszállnod.

Jobb fej sofőröknél opció, hogy megnézi a bérleteden az érvényességi időt, de alapból így nem kötelesek felengedni, tehát nem elvárható.

2023. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Arról a bérlet tulajdonosa nem tehet, hogy vackok a leolvasók, nem mindig működnek, nehéz velük leolvastatni a bérletet. Régen is meg tudta ránézésre állapítani egy bérletről a sofőr, hogy érvényes-e. Ha nem működik a leolvasó, nézze meg szemmel, hogy érvényes-e a bérlet, érvényes bérlettel nincs joga leszállíttatni vagy jegyet vetetni.
2023. máj. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#1, #4 Ne írj már baromságot! Konkrétan van a Volánbusznak közleménye arról, hogy ha a leolvasó nem tudja leolvasni a bérletet, akkor a sofőrnek kell azt megmutatni. A kérdezőnek VAN ÉRVÉNYES BÉRLETE!
2023. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha érvényes a bérleted , akkor érvényes a bérleted, ez ilyen egyszerű . Moroghat meg faszkodhat a buszvezető, de ettől még el kell vigyen. Az pedig a szolgáltató baja, hogy nem működik a jegy ellenőrző készülék
2023. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy te itt üvöltözöl, a kérdezőnek nem lesz jobb napja...
2023. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nekem kb 10 alkalomból 5-ször nem sikerül beolvasni, ilyenkor odatartom a sofőrnek, megnézi hogy érvényes és mehetek leülni. Szóval ilyenkor mondd ezt neki, kérdező, hogy meg tudod mutatni a bérletet, látja rajta hogy érvényes-e vagy nem, meg felmutatod a hozzátartozó igazolványt és fel kell hogy engedjen.
2023. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Te teljesen másról beszélsz. A bérlet érvényességét a rajta szereplő lejárati dátum (is) igazolja, így a kérdésre semmilyen mértékben nem adtál hiteles választ.

Ha nem sikerül 10 másodpercen belül leolvasni a bérletet, akkor én is inkább megmutatom a sofőrnek, aki megnézi, hogy érvényes-e és kész.

2023. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!