Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A szegedi nagykörútnak miért...

A szegedi nagykörútnak miért nincsen egy összefüggő vonala?

Figyelt kérdés
Van Szegednek egy nagykörútja. Ezen a nagykörúton trolibuszok és buszok közlekednek, viszont ezek közül egyik vonal sem tárja fel, járja be a nagykörutat. A 77-es busz 'amelyik legtovább marad a körúton' nem megy át Újszegedre! Hát aki a Sándor u.-ból át akar menni a népligetbe, hogyan tegye gyorsan, átszállás nélkül? A nagykörúton lévő utasforgalmat miért teszik rá villamosra? Ez az én dilemmám.
2023. jún. 4. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudom észrevetted-e, de ez itt nem a szegedi önkormányzat fóruma.
2023. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Viszont kérdésnek kérdés.
2023. jún. 4. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es, nem tudom , észrevetted-e, de ez egy kérdések nyilvános közzétételére szakosodott oldal.


Kérdező, méreténél fogva Szeged forgalmi szerkezete olyan, hogy alapvetően sugárirányú átmérős járatokkal lehet a leghatékonyabban kiszolgálni az utazási igényeket, így nyilván arra törekedtek, hogy a központ szélének tekinthető Nagykörút és legalább a nagy utasforgalmat vonzó lakótelepek össze legyenek kötve. Ehhez pedig a lakótelepek felé rendre le kell térnie egy-egy járatnak, míg Újszeged felől szimplán a távolság miatt egyszerűbb a belvároson át vezetni a hasonló forgalmat.


A Sándor utcától amúgy abszolút gyaloglást távolságon belül van a 84, 90 buszok útvonala, de sűrűn közlekedő más járatokkal kombinálva is megoldható az út egyetlen atszallasbol , ami azért egy Szeged méretű városban elfogadható.

2023. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Kell hely a Bakony IC -nek
2023. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!