Hol kell jelezni a penzvisszateriteshez, hogy a 20 perc kesest meghalado vonaton utazok?
Bankszamlaszamot meg ilyeneket hol tudom megadni nekik?
Akinek volt ilyen, az kerem meselje el. Elore is koszonom.




válasza:Online vett jegynél automatikusan visszafordul a jegyár fele az eredeti fizetési módra, ha az a vonat vagy helyközi autóbusz amelyikre vetted legalább 20 percet késett a jegyen szereplő állomásra vagy megállóhelyre érkezéskor.
Papíralapú jegynél a MÁV+ applikációban meg kell adni egy bankszámlaszámot és leolvasni a jegyen lévő kódot, amit a kalauz is leolvas. Onnantól ugyanaz a szabály. Vagy visszakérheted érkezéskor a pénztárban is készpénzben.
Online bérletnél be kell jelentkezni a MÁV+ appban a vonatra vagy autóbuszra amelyikkel utazol, lehetőleg minél előbb miután felszálltál. GPS alapján megkeresi a legközelebbi járatokat, de ha nem találja, beírhatod a járat számát vagy nevét (pl Napfény InterCity). Ha a bejelentkezést követően bármelyik állomásra vagy megállóhelyre (a végállomásig, itt nem figyeli mikor szállsz le) legalább 20 perc késéssel érkezik, behúz egy strigulát. Ha 5 db összegyűlik ugyanarra a bérletre automatikusan kapsz egy 10%-os kupont, amit a következő ugyanolyan fajta bérlet vásárlásakor használhatsz fel.
Papíralapú bérletnél érkezéskor kell kérni a pénztárban igazolást, ha összegyűlik 5 és bemutatod mind, megkapod a kupont.
Napijegyeknél pontosan ugyanúgy működik mint a bérletnél, de már egy strigula vagy igazolás feljogosít a kuponra, amit legközelebb egy ugyanolyan fajta napijegy vásárlására használhatsz fel.




válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Olvasom, hogy a Mecseki kisvasúton 20-25 percenként járnak a vonatok. Én nem ismerem az ottani szokásokat, de valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy szerdán délelőtt 10:00, 10:20, 10:40-kor megy a vonat. Tényleg mindig 20-25 percenként jár, vagy azért inkább csak hétvégén ill. jóidőben?
Magyarán ha valahova elszeretnék menni, de nem a végállomáson szállok fel és mindegy mikor érkezem akár taktikázhatok, hogy figyelem a vonatinfot és direkt a narancssárga pöttyös járatra szállok fel, a zöldeket, citromsárgákat elengedem? Például elakarok utazni...
Ha a 90. perc előtt szállok fel, az még jó, de álló villamosnál mi a helyzet?
Ez a vonat papíron 8:25-re ér be Miskolcra, onnan ugye negyed óra az út, de számoljunk rá húsz percet várakozással, 8:45-nèl tartunk, tehát elvileg nem lehetetlen. A kérdésem az, hogy mennyire reális az, hogy korán reggel a Lázár által tönkrevert vasúti közlekedés...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




