Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megérné egy korszerű HÉV...

Megérné egy korszerű HÉV vonal a Széll Kálmán térről egészen Zsámbékig?

Figyelt kérdés

Közút arra katasztrófa. A vasúti pályával kiváltható lenne.

56-61 villamosokat kiváltaná, ugyanis ezen villamosok megállójából indulna.

Megállói:

Széll Kálmán tér M

Városmajor

Szent János korház

Budagyöngye

Zugliget (régi 58 villamos, és itt lenne a kocsiszín)

Hidegkúti út

Hüvősvölgy

Pesthidegkút

Pesthidegkút-Ófalu

Sólymár (itt lenne összekötetés az országos pályahálozattal)

Budakeszi

Páty

Telki

Budajenő

Perbál

Tök

Zsámbék


Ez a H1-es hév lenne. :) és a hegyeket alagútakkal szelné át :) hangulatos lenne.


2025. okt. 5. 01:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
és olyan hegyipálya kéne, hogy még svájcban is elszégyellnék magukat
2025. okt. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jutnál át Solymárra?


Solymár és Budakeszi között 17 km-t megy megállás nélkül.

2025. okt. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Hol vezetnéd a vonalat? Ennek a 90% alagút kéne legyen... Pénzt honnan szerzel rá és mikor térül meg? Kb soha. Vagyis a kérdésre a válasz: nem, nem érné meg.
2025. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De olyan menő lenne 🥺 Unesco is levédené olyan szép helyen menne.
2025. okt. 5. 08:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog... nekem is tetszene.

De először a meglévő HÉV hálózatot kellene az egészet telibe cserélni pályával, állomásokkal, műtárgyakkal, felsővezetékkel, járművekkel, mindennel együtt.

2025. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Unesco annyira nem rajong a természetkárosításért.
2025. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De képzeld el ezen menne az MX/A bíborülésekkel... Jamrich Mihály elájulna... Pomucz Réka meg szülne még egy gyereket. Trainspotting!
2025. okt. 5. 09:24
 8/18 A kérdező kommentje:
Cutenora ott hagyná a tapolcai vityiló desiroját
2025. okt. 5. 09:24
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Ja most látom a csávó még másnapo azért ír ki ilyen kérdéseket.
2025. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez fölösleges álmodozás, hiszen már készen vannak a tervek az 5-ös metróra, aminek a Pancho Aréna lesz a végállomása. Tanulmányok bizonyítják hogy megtérülő beruházásról van szó.

A tervezett megállók:

Kelenföld

Budaörs

Törökbálint

Etyek

Hatvanpuszta

Alcsút-Felcsút (átszállási pont a kisvasútra)

Pancho Aréna

2025. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Budakesziről (Szanatórium utca megállóhely) mennyi idő alatt lehet eljutni busszal a Széll Kálmán térre, illetve Kelenföldre a reggeli órákban (7 óra körül)?

A kérdést az szülte, hogy Budapestre, illetve annak környékére szeretnék költözni vidékről, és szóba jött Budakeszi, mint lehetséges opció. Hallottam viszont, hogy onnan reggelente bejárni kész katasztrófa, rendszeres a baleset, dugó, torlódás. Egyszer már jártam...

A 102-es busz hol áll meg a Széll Kálmán téren?

A 102-es busszal kell majd mennem, a Széll Kálmán tér vá. és Szendrő utca vá. között. Hol tudok felszállni rá a Széll Kálmán téren?

Honnan tudom hogy melyik metró melyik irányba megy?

Ez tudom egy nagyon nagyon buta kérdés, de eddig egyedul csak a keletitől az őrsig mentem, és még csak nem is láttam metrót ami a másik irányba menne. Az opció lenne hogy felszállok a keletin ami ugye kivisz az őrsre, és onnan nem szállok ki hanem megvárom hogy...

Mi értelme van a Széll Kálmán térről 1 megállót menni villamossal a Széna térig?

Ezt többször láttam, zömmel 40-50 évesnek saccolt utasokkal, akiknek nem lehet gond a 2 megálló közötti utat gyalog megtenni.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!