Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarázza meg valaki észérvek...

Magyarázza meg valaki észérvekkel, hogy egy nő miért nem lehet váltókezelő a Mávnál? (támogatom a nők egyenjoguságát)

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert komoly fizikai erőkifejtés kell hozzá. Sűrűbb forgalom esetén, mire egy nő nagy nyögések közepette vált, már átment rajta a vonat. Vigasztaljon, hogy férfiakból meg ritkán lesz dadus.
2009. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kell hozzá komoly fizikai erő.Legfeljebb ha lefagy.Én már csak tudom.Azért tettek bele csigasort.Onnét jött a dolog,hogy Pesten elég sok nőt láttam metro,busz,trolisofőrként.Szerintem aki eltudja végezni azzt a tanfolyamot,egészségügyileg megfelel,az miért ne lehetne az?
2009. jan. 27. 20:43
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Hmm, ezt a váltós dolgot még nem halottam, csakhogy mozdonyba nem engedik őket. Az idnok gondolom itt is ugyanaz, a férfiaknak jobb a térlátása. Van ilyen, én is támogatom a nők egyenjogúságát, ugyanakkor azzal is egyetértek, hogy nem kell mindenáron csak ezért erőltetni a dolgot, vannak olyan melók, amik a férfiáknak, és vannak olyanok amik a nőknek kedveznek.
2009. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Én dolgoztam váltókezelőként Siemens rendszeren. Azért megnézném amikor ott egy nő átállít egy angol váltót!


Bár azt is el kell ismerni, hogy a legtöbb helyen már elektromos állítású váltók vannak, de azért ha megáll, és át kell szerelni kézi állításúra, akkor igencsak kell az erő.

2009. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

A nők és a férfiak képességei pár dologban igenis különböznek.

Bár az igaz, hogy ha csak konkrét fizikai erőről van szó, az néhány nőnek nem akadály... de ha már térlátás és hasonlók is kellenek, az jobban számít.

Mindenesetre én felvételi vizsgához kötném inkább. Mint ahogy azért akad már férfi dadus is.

2009. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Honnan veszed, hogy nem lehet? Én ismerek olyan nőt aki pont ezt csinálja! A sok férfisoviniszta vélemény ellenére... (Méghozzá Dunaújvárosban, ha valaki utána akar nézni.)
2009. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dunaújvárosban igen,de ott helyszíni állítású váltók vannak,aminek hosszabított állítóemeltyűje van
2009. jan. 29. 19:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
0 % ?? Köszi... Aranyos. Mellesleg a kérdésben nem volt semmi kikötés, csak az, hogy miért nem lehet.
2009. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én még senkit nem minősítettem itt %ban.
2009. jan. 30. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek nők is váltókezelők, ugyanis a váltóállító súlykörte maximálisan 20.5 kg, és ugye a szabályzat előírja, hogy nők a munkában 20 kg-nál többet nem emelhetnek, így az a fél kiló nem oszt és nem is szoroz!
2010. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!