Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nincs nálam jegy, felszállo...

Ha nincs nálam jegy, felszállok egy buszra, hogy majd a sofőrtől veszek egyet, de nála nincs, akkor ha az ellenőr elkap, naná hogy megbűntet, de jogosan?

Figyelt kérdés
Mármint oké, nincs jegy, ergo bünti.... De ha a buszsofőrnél nincs megvásárolható jegy, és én erről nem tudok felszálláskor, akkor mi van?
2011. ápr. 3. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
nem tudsz jegyet venni = leszállsz = nincs büntetés
2011. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Akkor ha jön a checking man,, akkor fogod magad és leszálsz az 1. megéllónál, mert hiába hív rendőrt, nem vagy köteles megvárni. Ha meg hozzádér, még fel is jelentheted:DD
2011. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Oké, de most már vannak ezek a közterületfelügyelős emberkék is, akiknek kötelességem odaadni az irataimat... nem probléma, le szoktam szállni, de ha elkezd velem üvöltözni, akkor lehet visszaorditok, mert nem birom az igazságtalanságot...
2011. ápr. 3. 12:34
 4/17 anonim ***** válasza:

Előszőr is utazás elött magadnak kell gondoskodni arról hogy legyen nálad jegy (ez mondjuk hülyeség).

Aztán ha a vezetőnél nincs jegy sokat nem tudsz tenni bliccelsz és az ellenőr vagy elfogdja a tényt vagy nem. Amúgy közteresek a BKVnál inkább a 7es család és a 4-6os villamoson járnak.

2011. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Először is mindenki nevében köszönöm az első válaszoló rendkívül hasznos válaszát! Nyilván ez a megoldás, ha a közlekedési cég nem képes arra, hogy biztosítsa a jegyvásárlás lehetőségét. Mellesleg a kérdés sem ez volt.


A kérdezőnek: Sajnos a közlekedési cégnek lenne igaza egy ilyen vitában. Ők bármit megtehetnek, a jegyvásárlást biztosítani luxus, te meg oldd meg valahogy, nekik az már mindegy, csak fizess. Szánalmasak ezek a cégek, de hát ez van...

2011. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha hozzádér akkor feljelentheted.. ez hülyeség és ne kövesd ezt. Az ellenőrnek joga van téged legalább akkora erővel feltartóztatni, amely arra elegendő, hogy ne legyél képes elhagyni a helyzet a rendőr kiérkezéséig. Feljelentheted, de semmit sem fog kapni az ellenőr.


Az általad említett esetben viszont a büntetés szerintem nem jogos, mert elméletileg jegyet kéne tudnod váltani a buszsofőrnél, azonban ha ő nem gondoskodott a megfelelő számú jegyről az az ő hibája.

2011. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... csak az a baj, hogy pont olyan a megálló, ahova és ahonnan folyton járok, hogy kb. minden nagyobb csomóponttól (ahol lenne lehetőség jegyet venni), legalább 6-7 megállóra van... Szeretek gyalogolni, nem lustaság kérdése nálam... csak nem szeretnék fél-háromnegyed órával előbb kelni vagy elindulni, csak hogy elbattyogjak a jegyvásárlási lehetőségig. Ennyi erővel másfél-két órával előbb indulok és nem kell jegy....
2011. ápr. 3. 19:20
 8/17 anonim ***** válasza:
Az első ajtónál jelölve van, hogy lehet-e jegyet venni a sofőrnél, mert olyan a kiképzése a fülkének.
2011. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Igen a 7es család is tele van velük, de én találkoztam már velük a 3-as villamos vonalán is többször.
2011. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
32-esen is sokan vannak... de ha nincs egyébként jegyvétel buszon, és nálam sincs akkor? Nekem kell gondoskodni róla? De ha se közel s távol nincs erre lehetőség?? Ááá hülyeség az egész...
2011. ápr. 4. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!