Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan juthatok el legegyszerű...

Hogyan juthatok el legegyszerűbben tömegközlekedéssel Budapest Déli pályaudvarról a Lipótmezei útra (Vadaskert Alapítvány)?

Figyelt kérdés

Abszolút nem vagyok ismerős Bp-en, így a busz, vagy metrójáratokat sem ismerem, a taxi meg kicsit drága lenne:).

Tudom, hogy ennek után lehet nézni a neten is, de inkább helybeliek segítségét kérném. Nem tudom ugyanis eldönteni, hogy busszal vagy villamossal könnyebb megtenni az utat. Hozzá kell tennem azt is, hogy sajnos azt sem tudom, hogy a jegyet elővételben kell-e megvenni és hol, valamint, hogy a metrót vagy a buszmegállót találom-e meg könnyebben a Déli pályaudvarról?


Előre is köszi a segítséget!!!


2011. máj. 5. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

61-es villamossal kell csak menni. A Déliből úgy kell kijutnod, hogy leszállsz a vonatról, mész a vágány vége felé, és balra kell kimenned, az Alkotás útra. Az aluljáróban van tábla, hogy melyik BKV járat merre van, ezt követve keresd a 61-es villamost. Olyan irányba kell rá felszállnod, hogy ha a Déli mögötted van, akkor neked jobbra megy (Hűvösvölgy felé). A 11. megállónál kell leszállnod (Vadaskert utca), ott lesz a Lipótmezei út is (egymás folytatásai a Vadaskert utcával).

Jegyet az újságosnál is tudsz venni, sima vonaljegy kell, 2db, ha vissza is BKV-val jössz (persze bliccelni lehet, csak nem mindig éri meg).

2011. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
61-es villamosra felszállsz Hűvösvölgy felé, Vadaskerti utcánál pedig leszállsz, onnan meg begyalogolsz. A jegyet előre kell megvenni, a metróállomás pénztárában biztos kapsz, de talán valamelyik újságosnál is.
2011. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkét hozzászólónak a segítségét!

Az első hozzászólónak különösen! Pontosan ilyen részletes útmutatásra volt szükségem!! Köszi!!!

2011. máj. 5. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!