Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 17 éves vagyok megvan a B...

Audiofly kérdése:

17 éves vagyok megvan a B kategóriás jogosítványom és az EU-s országokban szeretnék utazgatni autóval, szerintetek?

Figyelt kérdés
Romániába szeretnék utazni első sorban megnézni Erdélyt, és mint láttam más kérdéseknél nem szabad elhagynom az országot 18 év alat.. és ha mégis vezetnék kb. milyen büntetésekre kéne számítanom? (Rendes válaszokat kérek nem flegmázást)
2011. jún. 7. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kezdö jogsival nem lehet külföldön vezetni.
2011. jún. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen büntetést kapnál??X összeget,meg elvennék a jogsidat.
2011. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akarod, hogy külföldi rendőrök inzultálják az ánuszod. Még teljesen normális vezetés mellett, érvényes papírokkal is hajlamosak szívatni, mind a szlovákok, mind a románok. Feltételezem, hogy ha itthon lecsukhatnak 72 órára minden további nélkül (akár jogosulatlan rokikártya-használatért is), akkor odakint még durvább dolgokat tennének veled.
2011. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
megkockáztattam volna , de fogalmam sincs milegyen :D rendesek vagyok azért :) köszi a válaszokat :D:DxD
2011. jún. 7. 17:19
 5/13 anonim ***** válasza:
OFF: Én is 17 vagyok, szintén megvan a B-m, de most akkor hogy is van? Kezdő jogsim van két évig elvileg, és két évig nem vezethetek külföldön, avagy 18 év alatt?
2011. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vezethetsz kezdő jogosítvánnyal EU únióban persze a korod haladja meg a 18-at... nem értem miért kell így csinálják :) ha van jogosítványa az embernek akkor hadd vezessen..
2011. jún. 7. 17:24
 7/13 anonim ***** válasza:
A B kategóriára érvényesített vezetői engedély a járművezető 18. életévének betöltéséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít. Tehát a külföldi vezetést nem a kezdő jogosítvány akadályozza, hanem a 18. év alatti életkor.
2011. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Toborc ***** válasza:
Külföldön nem ismerik el a jogsidat ha még nem vagy 18, szóval hiába, külföldön nem ér semmit amig nem vagy 18..
2011. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ameddig nem multál el 18 addig nem vezethetsz külföldön, mert ott addig csak utas lehetsz. az a bizonyos 2 év meg az utánfutó húzására vonatkozik.

büntetés??

a románok nem vmi hatalmas összegekre büntetnek de nagyon szivatnak.

a szlovákok mint tudjuk nem csipázzák a magyarokat, és azok már elég komolyan büntetgetnek. fatert tavaly 400€ ra büntették mert ott városon belül nem volt felkapcsolva a lámpa és 60 helyett 85el ment, és persze azért mert magyar.

az osztrákok meg több100 €-nál kezdik a büntetést mert az ottani színvonalhoz van beállítva azok az összegek.

és akármelyik országban kapcsolnak le nagy a valószínűsége h 1-2 évre a jogsidat is visszavonják.

2011. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
figyu en erdelyi vagyok es itt 18 even felul vezethetsz csak elvileg de a zsaru ha megalit tuti fog szarozni!! mert gondolom nem beszeled a roman nyelvet:P legyen valaki veled akinek meg van jogsija es ugy szerintem nem lesz buntetes
2011. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!