Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lesz-e repülés? Vonat maximáli...

Lesz-e repülés? Vonat maximális sebességgel halad, felugrasz és amíg levegőben tartózkodsz meghúzod a vészféket. Nekirepülsz-e a falnak vagy sem? :D

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A vonat nem úgy fog vészfékezni mint egy kocsi/busz, hogy minden rögzítetlen tárgy repül, a hirtelen sebességcsökkenéstől.

Mire elkezd egyáltalán lassítani, talán már le is érsz a padlóra.


Legalábbis én ültem már nyílt pályán vészfékező vonaton, nem volt különbség egy állomásra beállástól a sebességcsökkenésben.

2011. aug. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
igen repülnél, ha tényleg azonnal megállna/nagyon lelassítana rövid időn belül. tehát elvileg igen, mint tudjuk gyakorlatilag vonaton nem lehetséges.
2011. aug. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mágnesfék, villamosfék, és tárcsafék együttes alkalmazásával elég hamar meg tud állni a vonat :D
2011. aug. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Legalábbis én ültem már nyílt pályán vészfékező vonaton, nem volt különbség egy állomásra beállástól a sebességcsökkenésben."


Akkor az a vonat nem vészfékezett/gyorsfékezett.


A Vészfékezést/gyorsfékezést (ugyebár fékhatásban mindkettő ugyanaz, csak az elsőt utastérből, másikat vezetőállásról kezdeményezik) bármikor meg lehet különböztetni egy üzemi fékezéstől.


Utolsó, egyzserre villamosan nem fékezünk a vészfékezéssel (ahol az Mg sínfék letapad) Akkor a mozdony is levegősen fékez.

2011. aug. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A kérdés szerintem elvi lehetőséget feszeget:


Ha fékezéskor azonnal megállna a vonat akkor igen, neki repülnél a falának. Mert: vele együtt mozgáskor felveszed a sebességét, az állomáshoz képest. Amikor a vonat ebben az inerciarendszerben megáll, mivel a levegőbe ugrástól nem hat a vonat sebessége csak a gravitáció (és a közegellenállás) bizony szállsz, mint Superman.


Hasonló példa, kicsiben: biztonsági öv kikapcsolása miatt autópályán satuféknél bizony keresztülrepül az utas a szélvédőn. Pedig ott még nem is ugrasz fel, van tapadó/súrlódó erő az üléshez.


De pl. urban legend, ha zuhanó liftben felugrasz a lift tropa lesz te meg sértetlenül mászol ki. Ugyanis egy 1,5tonna körüli lift szabadeséses gyorsulása nagyon nagy, nem tudja kiegyenlíteni ha puskagolyó sebességével és lendületével ugrasz is fel.

2011. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Vita lezárva. Kinga ezt buktad:D
2011. aug. 5. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!