Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha reggel megbüntet az ellenőr...

(L) Bella (L) kérdése:

Ha reggel megbüntet az ellenőr, akkor a csekkel utazhatok ingyen egész nap?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Sőt kötelező.A rendőr elkap gyors hajtással,akkor egész nap száguldozhatok?És honnan számolod az egész napot?Másnap,v.24ó múlva telik le?Jól kilehetsz pihenve.
2011. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
megkérdeztem az ellenőrt a metrón és mondta hogy érvényes...:)
2011. aug. 22. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a hülyeséget egyedül találtad ki, vagy segített valaki?
2011. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt már én is hallottam.

Mondjuk lehet, hogy akkor jogos, ha van bérletem, csak otthon hagytam. Akkor egy csekk épp elég, hisz úgyis be fogom mutatni...

2011. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a büntin kívül csak egy vonaljegy árát fizeted ki, ha jól tudom, ezért, tudomásom szerint, nem érvényes. (Bár nem ártana utánanézni.) Az autópályán viszont a jegy nem egy útalapú, hanem időalapú, így ott tényleg lehet ilyen, de abban sem vagyok biztos.
2011. aug. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 wolfud ***** válasza:
100%

Az egyik csaj ismerősömet meg büntették, (ott voltam) és meg kérdezte, hogy ezzel utazhat-e még haza, a válasz igen volt.

Egyszer én is otthon hagytam véletlenül a tárcámat, a MÁV kaller ismert, így jó fej volt, és csak mosolyogva legyintett, 3 BKV járattal utaztam, még (1,5 óra oda reggel) és szerencsém volt, vissza felé, a Metróba és amikor eggyes villamosra átszálltam (Népligettől utaztam Ferencváros vasút állomás felé), akkor jött még egy, meg mutattam neki a csekket, erre mondta, hogy nem lehet használni, és akart még egy csekket adni én mondtam, én márpedig nem adom oda az adataimat.

Erre ő oké, elteszi a csekket, és vissza keresnek a rendszerben, és megint meg büntetnek.

Egy hónappal később csak egy csekkről jött értesítő, amit ki is fizettem, de roppant felháborítónak találtam, hogy nem tudtam vele haza menni, és kifizettem volna a bírságot.

2011. dec. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 wolfud ***** válasza:
100%

Tach padról írtam, és véletlen kijelölt és törölt egy mondatott (szokott ilyet)

Már nem emlékszem hogy akartam, írni a lényeg, hogy vissza felé nem volt szerencsém, és a Metróba megbüntettek, és aztán az egyes villamoson is.

2011. dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A büntetés arra az egy alkalomra szól. Ha újra utazol, ismét kellene jegy, de, mivel nincs, jár az újabb bünti. A büntető cédula nem bérlet.

Az ellenőrök hozzáállásától függ, kinél, hogy kezeli az esetet.

2012. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!