Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg igaz, hogy csak "erős...

Tényleg igaz, hogy csak "erős hátszéllel" lehet eljutni mozdonyvezetőnek?

Figyelt kérdés

Minden álmom az,hogy MV legyek nézegetem a kérdéseket és nagyon sok helyen látom ezeket a kommenteket:

-Csak segítséggel lehet bejutni pl.(olyan családtag)

már elkezdtem a szakközepet és ki is néztem a tovább képzést.

Ezeket hallva és látva nagyon elment a kedvem tőle.

Szerintem még időben tudom,hogy más pályát válasszak.

Kérem a segítségüket,válaszukat,hogy tudjam elérni az álmomat "hátsószél" nélkül.



2012. jan. 19. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most jelenleg valóban csak igen erős hátszéllel csókosok tudnak bekerülni...

Alapból nagy érdeklődés volt a szakma iránt + most ugye a válság is arra sarkall mindnekit hogy minden lehetőséget ragadjon meg.

A 30 fős felvételire jelentkezett kb 900 ember. Azt hiszem ez mindent elmond...

Tényleg teljesen kívülállóként esélytelen bekerülnöd.

2012. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kevés a felvétel,de nem kell minden esetben "hátszél",de nem árt,ha van.
2012. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mostanában nem vesznek fel gyakornokot, de mint mindenütt nem árt ha van egy kis hátszél.Egyébként ma már komplett felvételi van azoknak akit érdekel a dolog nem igazán a protekció számít. Ne mondj le róla.
2012. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz ez. Mivel bejutni oda nehéz és ugye úgymond túl sokan vannak azok akik elmennének, tehát az nem hiány szakma, így oda elsősorban a jókat veszik fel főleg azokat akiknek van ismerősük ott. Én 6 évvel ezelőtt szerettem volna mozdonyvezető lenni, mivel ott volt egy dolgozó ismerősöm ő mondta ha meglesz rá a szakmám akkor megpróbálja elintézni ezt a dolgot. 2 éve tettem le az érettségit már ki is néztem magamnak a képzést ahova még ráért beadnom a jelentkezésemet, de akkor ismerős szólt hogy felejtsem el mert oda lehetetlen lesz bejutni mégha meg is van a szakmám akkor is, mert csak olyanokat vesznek fel akiknek olyan ismerősük van ott akik többnyire főnökök, tehát egy átlagos vezető is csak nagyon kivételesen tudná elintézni hogy felvegyenek oda valakit. Én ismerősöm sajnos nem volt ilyen a főnökével rossz viszonyban volt és csak azért nem rúgták ki még ma mert ugye a kollégái kiállnak mellette és tényleg eddig ő az aki jól csinálja azt amit csinál, tehát nagyon jól tudja vezetni a vonatot egy viszonylag elég veszélyes szakaszon és ő az aki a legkevesebbet késik csak akkor késik ha valami nagy gáz van a vonalon. Szóval én neked mondom, ha nincs ott semmi ismeretséged akkor felejtsd el, tudom hogy ez a vágyad de sajnos nagyon nagy ismeretségednek kell lennie ahhoz hogy bejuthass oda, leginkább rokoni ismerősnek kell lennie ahhoz hogy betudjon szervezni. Szóval nem akarlak lebeszélni róla, meg ha akarod csináljad próbáld meg hátha, de szerintem keress egy másik szakmát is úgymond vészhelyzetnek ha mégsem jönne össze.
2012. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ő az aki a legkevessebet kési. De mégis akkor miért akarják kirugni.?
2012. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem,nagyon szépen köszönöm a válaszokat még idő mire oda kerülök szóval lehet,hogy megpróbálom.

annyi lenne még a kérdésem láttam hogy több nagyvárosban is van MV képzés vagy csak én értelmeztem rosszul?

Ha van akkor oda is nagyon nehéz bekerülni??

2012. jan. 20. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Tanfolyam csak egy van és egy városban, Szombathelyen.

Egy dologról beszélünk, igen nehéz bekerülni.

2012. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én ismerek egy olyat, akit az exe juttatott be a vasútra, mint jegyvizsgáló kaller, ugyanis az exe, aki bejuttatta, ő meg a vezető jegyvizsgáló kalauzokat ellenőrizte, csak utána valamiért otthagyta a vasutat, de ezeknek az okát nem tudom, csak találgatni tudok, hogy a barátnője miatt hagyta ott a vasutat, mert 400 km-re lakik tőle a barátnője, s odaköltözött hozzá! Szerintetek hihető magyarázat ez, hogy valaki egy lány miatt hagyja ott a karrierjét, ahol egy elég magas pozícióban volt...?
2012. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv!


Elsősorban leszögezném, hogy a következő irományommal senkit nem akarok megbántani, így, akinek nem inge nem veszi magára.

Nos, a következő a helyzet. Az a baj, hogy manapság már olyan világot élünk, ahol az alapfeltétel az érettségi. Teljesen mindegy, mennyi érzéked van az adott szakmához. Így például a mozdonyvezető szakma is érettségihez kötött. Az a baj, hogy nagyon sokan, ahogy írtátok is, csókosak, családtagok kerülnek be, holott semmi köze a vasutas szakmához. Csak apuci, anyuci elintézte, mondván ez jó lesz. Aki pedig ízig-vérig vasutas, de éppen nincs érettségije, az kilőve. Kérdem én, hogy miért? Hosszú évek óta keresem a választ, hogy egy érettségivel rendelkező ember miért másabb, mint akinek nincs? Miért nem ad már valaki az életben egy elfogadható választ erre? Sok érettségizett és sok érettségi nélküli embert ismerek, sosem fedeztem fel különbséget. Sőt... Szóval számomra ez érthetetlen. Félreértés ne essék, nem az irigység szüli eme sorokat, hiszen voltam én is sok évet vasutas, földi dolgozó, mozdonyvezető. Bár érettségim nincs, de az ereimben vasutas vagyok még, sőt az is maradok, ahogy gyermekként is az voltam. A megszállottság sokkal többet ér, mint holmi érettségi. Jó, persze ez sem mindenkire vonatkozik (...) De, aki olvasta Moldova könyvét, tudja, hogy miről beszélek. Nemrégiben volt egy felvételi tájékoztató, miszerint villamos vezetőket keresnek. Alapfeltétel a 8 általános volt, de mégis azokat vették előre, akiknek felsőfokú végzettségük van. Ha egyszer kirohad ez a gazdasági válság ebből az országból, ezek a magasan képzett emberek lesznek azok, akik elsőként mennek az új, jobb állást betölteni. Akkor majd megint keresni fognak villamos vezetőt, de akkor már elég lesz a 8 általános is. Semmi kedvem nem volt villamos vezető tájékoztatóra menni, mondván úgysem fognak felvenni, (mellesleg van egy jó állásom) de csak elmentem, a kíváncsiság vitt oda. Azt hiszem 30 embert keresnek, és úgy emlékszem, hogy több ezer ember jelentkezett. Szomorú, hogy ilyen világot élünk. Nem is eresztem hosszabbra a mondanivalómat. A lojalitást tiporjuk a földbe!!! Hátha jobb világot érünk meg. Az újonc mozdonyvezetőknek meg sok sikert kívánok, és kitartást. Kevés ilyen klassz szakma van a világon, úgyhogy hajrá.

Lehet megkövezni.

2012. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon szépen leírta, én is így gondolom, A felsőfokú végzettségűek verik magukat, hogy el tudtak helyezkedni. Mi meg itt küszködünk, akinek nincs diplomája. Mindent elvállalunk.
2012. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!