Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miről lehet felismerni a...

Miről lehet felismerni a jegyellenőröket a megállóban (mielőtt még akcióba lépnének)? Jellemző ruha, vagy arckifejezés, bármilyen árulkodó jel érdekel.

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legfeltűnőbb ha állnak egy kupacban és szétszaladnak mikor beáll a busz, és különböző ajtón szállnak fel.

Külön állnak,de figyelik egymást,fejbiccentéssel jeleznek egymásnak.

De figyeld őket, és egy idő után látni fogod.

2012. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van olyan kicsi táskájuk.És olyan papír tábla van a kezükben.
2012. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

100 %-osan nem lehet felismerni, de egy rutinos utasnak, aki figyel úgy 80-90-re igen. És a jelek azok, amiket az 1-es írt. A megállóba beérkezéskor még egy kupacban állnak ketten-hárman, majd hirtelen szétmennek és különböző ajtókon szállnak fel. És bólintással, szemkontaktussal tartják a kapcsolatot, jelzéseket adnak, le egymásnak, hogy mikor indulnak be.


Ha nem vetted észre őket a felszállásnál, még utána se reménytelen. Ha viszonylag biztosra akarsz menni, ne üld le, és valamelyik jegykezelő készülék közelében helyezkedj el, úgy hogy közben figyelni tudd a kocsin belüli mozgásokat.


A ruházatukon nincs semmi speciális, de újabban nem ritka, hogy közterület-felügyelőkkel együtt dolgoznak, és azoknak, akik viszont már egyenruhások és láthatósági mellény van rajtuk. Ezeket könnyebb felismerni, de nehezebb lerázni, mert hatósági jogosítványuk is van, igazoltathatnak, megpróbálhatnak előállítani. A 4-6 villamoson kizárólag így történik az ellenőrzés. Láttam a múltkor egy nagyon csúnya jelenetet, amikor egy lánnyal szívózott a közterületes. Közölte, hogy itt most már az ő akarata érvényesül, és követelte a személyi igazolványt, és megfenyegette a lányt, hogy beviszi a rendőrségre. Aztán nem tudom, mi lett a vége.


és van még egy olyan ellenőrzéstípus, amikor az ellenőrök felszállnak a végállomáson vagy valahol máshol, csendeben meghúzódnak, esetleg le is ülnek, majd felpattannak, és akcióba lépnek. Ezt elég nehéz kivédeni, de ha nem ülsz, és figyelsz, akkor több esély van rá.

2012. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, srácok, ti vérprofik vagytok. :)


Úgy tűnik tehát, hogy számomra a legjobb kockázat/hozam megoldás az üres vonaljeggyel utazás, és a jegykezelő gép mellett (oszlopba kapaszkodás, másik kéz zsebben, fogva a jegyet :) ) ácsorgás, eksönnél pedig azonnal lyukasztás.


Még valami! Az utazásotok kb. hány %-nál ellenőriznek?

2012. márc. 6. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van, egy jeggyel ezzel a módszerrel sokáig eljárkálhatsz. Nem gyakori amúgy az ellenőrzés, és ha van is, az többnyire pár frekventált járatra korlátozódik. Elsősorban a 4-6 villamos, ott akár 8-10 utazásra már juthat egy. Ezen kívül jóval ritkábban, de beesik a 61-es villamoson is. Más járatokon én már évek óta nem találkoztam ellenőrrel.
2012. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
De az is jó módszer, ha kifizeted a szolgáltatást, amit igénybe veszel. Így akkor nyugodtan utazhatsz, és még akár olvashatsz is közben.
2012. márc. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
plusz még amit én is ajánlok. Figyeld a cipőt és a ruházatot. kényelmes cipőben járnak, magassarkúban ritka. nincs bedugva a fülük, ilyet sem láttam még, bár múltkor nem táska, hanem szatyor volt a kezében. ha toll van valahol látható helyen, táska, szatyor, kabát, akkor az is gyanús lehet, mivel kéznél legyen. Ezen kívül nincs a kezükben más, hogy ne zavarja őket semmi, kivéve, aki szatyorral jár.
2012. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én eddig 1-2x fizettem a jegyért.Ha valami baj van a kocsimmal akkor kénytelen vagyok igénybe venni ezt.De ameddig ilyen alacsony a színvonala és büdös , mocskos addig nem fogok fizetni a jegyért.
2012. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Rakparti villamos szakaszokon sok van belőlük. 2-es nél Kossuth tér és Fővám tér, 19-41 nél pedig Batthyány és Szent Gellért tér.
2012. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*jelölt megállók közti szakaszon
2012. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!