Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet tenni a BKV-val...

Mit lehet tenni a BKV-val szemben, ha 2003 júniusában megbütettek, most akarják behajtani?

Figyelt kérdés

Sajna egy levelet már átvettemmert nemtudtam mi az?Ilyenkor ugye már buktam az 5 év elévülési időt?És be kell fizetnem neki a visszamenőleg csaknem 100.000,-ftot?Persze korábban egy árva felszólitást sem kaptam?

Ilyenkor mi van?


2008. ápr. 26. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha azt a levelet sem vetted volna át, akkor sem évült volna el. Ugyanis dátum szerint öt év az elévülés, nem év szerint (mint az adóknál). Tehát a követelés - ha meg nem szakították volna az elévülést - legkorábban 2008 júniusában évült volna el.


Amit tehetsz, írsz nekik egy levelet, hogy elismered, jogos a büntetés, azonban rossz jövedelmi viszonyok között élsz (tanulsz, gyereked van, stb...), és nincs lehetőséged egyben megfizetni a tartozást, és kéred annak mérséklését, valamint a mérsékelt összeg részleteiben történő megfizetését.


Jó eséllyel pártízezer forinttal megúszod, és arra is kapsz fél év részletfizetést :)


Sok sikert.

2008. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell befizetni. Ne vegyél át több levelet tőlük, és ne reagálj semmire. Nem tudják bizonyítani, hogy akkor és ott te azon a járaton utaztál. Ezért általában hagyják is az ilyesmit a fenébe. Arra szállnak rá, aki elkezd levelezni velük, aki fél a büntetéstől.

Egyébként meg legközelebb ne hagyd, hogy megbüntessenek. Bkv ellenőrökkel szemben a helyes viselkedésforma alakalmi süketség, le se szarás, kikerülés.

2008. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mért büntettek meg?... Hogy drágák a bérletek? Hát pont azért olyan kurv@ drágák mert a sok ingyenélő nem vesz jegyet...
2008. dec. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!