Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedves Villamos- és Vasút...

Kedves Villamos- és Vasút Barátok! Mi az, ami Benneteket ezekhez a kötött pályás járművekhez (rendszerekhez) vonz? Mi bennük az érdekes, különleges, a "varázslatos"?

Figyelt kérdés

#villamos #vasút #kötött pályás
2012. jún. 10. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A vonaton sosincs dugó, folyamatos az utazás (a megállókat leszámítva), kényelmes, és ott mindig ülhetsz. Plusz a vonat szó szinte magába foglalja az utazás értelmét.
2012. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
A vonatozás "értelmét vesztette" mikor ki vonták a gőzösöket a forgalomból!!!! Volt egy közmondás ,hogy akit a mozdony füstje meg csap! Ez még a vasút szerelmeseire mindig vonatkozik!!!
2012. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Effektíven nem tudom megmondani, mi vonz bennük.

De valószínűleg ugyanaz ami az autóban vonzza az autóbarátokat, az akvarisztikában vonzza az ezzel foglalkozókat és stb. :)

Van egyfajta szépsége, amitígy nehéz megfogalmazni.

Én életem hivatásának is ezt választottam, közlekedésmérnöknek tanulok, és szívesen csinálom, foglalkozom a vasúttal.

De így materiálisan konkrétan megmondani, hogy engem EZ vonz. Nos, azt nehéz :)

2012. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
A meglévő és lehetséges előnyei, vagy mondhatnám erényei: kis hely-, energiaigény, alacsony fajlagos zaj- és egyéb szennyezés mellett hatalmas kapacitás; nagy sebesség, nagy biztonság, kényelem.
2012. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kiemeltem, mert a kérdés soha sem veszítheti el az aktualitását.
2020. jún. 1. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom miért de a kötött pályás járműveket szeretem, buszt meg nagy ívben kerülöm, még akkor is metróval, villamossal, vonattal utazom, ha busszal gyorsabb. Busszal csak akkor, ha nincs más, vagy irreálisan nagy kerülő lenne mással. Troli valamiért kivétel, valamiért érdekesebb szedöleakadások, meg a több gépészkedés miatt 🤣
2020. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem akarok magyarázkodást írni, mert ismerem magamat annyira, hogy tudjam, ha egy tropicarium mellett növök fel, akkor most a cápák érdekelnének. De a mi falunkban a vonat volt az egyetlen attrakció.
2020. jún. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
82%
Van az a nagy, és szép jármű. Ahogyan suhan, ahogyan áll, ahogyan bármit csinál, és megy! Egyszerűen csodálatos!
2020. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ismét kiemeltem, hátha újak is olvassák és kedvük lesz megosztani velem a véleményüket, az érzésüket.
2020. okt. 27. 17:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Örök téma maradt, ezért ismét kiemeltem!
2022. máj. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!