Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik szoktak tömegközlekedési...

Akik szoktak tömegközlekedési eszközöket fényképezni, azoknak nem kellemetlen azt csinálni? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Én nem tudom, de félnék attól, hogy mit szólnak mások, vagy hogy a sofőr nem szeretné, szóval nekem vannak ezzel kapcsolatosan aggályaim. Ti hogy csináljátok?

2012. jún. 18. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én régen(12 évesen kb)fényképezgettem tuning rácsing autókat, akkor nem igazán érdekelt semmi, mindig úgy intéztük haverokkal hogy a tulaj, na meg persze senki se lásson minket.
2012. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a tájképeket szeretem fotózni, persze volt már olyan hogy járműveket többnyire vonatokat meg buszokat fotóztam le mert passzolt egy egy területre és jó kis képet lehetett csinálni. Akkor ha láttam valakin hogy zavarná többnyire a sofőrt vagy a vezetőket mindig rákérdeztem hogy nem gond-e ha lefotózom a járgányt.
2012. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amig a fotot sajat szorakoztatasodra keszited (vagyis nem fogsz belole posztert csinalni es arulni) addig azt es ott fenykepezel amit akarsz. Senkinek semmi beleszolasa.


Elhiszem, hogy az idos neni a szatyrokkal huzza a szajat, vagy a vastag aranylancos gadzsi elkezd pattogni, de torveny nem tiltja, hogy kozteruleten fenykepezz.


Ha odaallsz a buszmegalloban valaki ele es belefenykepezel a pofajaba, akkor sem tud tenni semmit (marmint lehet hogy lekever egyet, de ha gyorsan tudsz futni ezt megelozheted).


Peldaul egy aruhazban mar radszolhatnak, mert az nem kozterulet, de ha a parkoloban latsz egy vagany verdat es elkezded fotozni, hidd el nincs az a torveny ami ezt neked megtiltana. A tulajdonos esetleg beszolhat, de nyugodtan hivd fel ra a figyelmet, hogy semmi torvenybe utkozot nem csinalsz, szoval perelhet nyugodtan...


A lenyeg, hogy kereskedelmi forgalomba nem hozhatod a fotot, mert ha a szatyros neni meglatja egy magazinban a fotot, amit rola csinaltal, na akkor abbol lehet bajod, de amig csak a haveroknak akarod mutogatni a kepeket, addig ott fotozol es azt (targy vagy szemely), ami jol esik!


Az en kocsimat rendszeresen fotozzak az emberek, sot neha ugy hogy benne ulok es ilyenkor az arcom is a kepen lesz. Nem tudom megakadalyozni, nem ugralhatok ki minden alkalommal. Es kulonben is, mit tudok tenni? Nem vehetem el a fenykepezojet, mert az lopas lenne!

Persze ha valahol talalkoznek a kocsim fotojaval (magazin, utcai poszter, galeria stb) akkor mar lehetne beleszolasom a kep kozszemlere teteleben, de amig mindenki csak sajat maganak fotozgat, addig kuss van.

2012. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 7 éve kezdtem el rendszeresen fényképezni a tömegközlekedési járműveket, azon belül is főként a buszokat. Komoly incidensem ezidáig nem volt sem járművezetővel, sem forgalmistával/menetirányítóval.

Általában akkor fotózok, amikor a járművezető nem ül benne, ezt persze nem mindig lehet teljesíteni, de akkor is igyekszem megbeszélni vele. Volt, hogy azt mondta, hogy Ő nem szeretne a képen lenni, de olyan is, akinek utána el kellett küldeni a képet. Ez teljesen változó.

Amikor az emberek/utasok beszólnak, hogy "Szép ez a busz" azt meg már meg sem hallom...

2012. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt egyébként hobbiként űzitek? Honnan jön ez, hogy tömegközlekedési eszközöket fényképezzetek? Engem is érdekelnek az ilyenek, de nekem nincs bátorságom lefényképezni.
2012. júl. 7. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én hobbiként űzöm.

Hogy honnan jött, nem tudnám pontosan megmondani. Talán onnan, hogy gyerekkoromtól érdekeltek a régi járművek, aztán ez lett belőle.

2012. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!