Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az országban melyek most a...

Az országban melyek most a legrégebbi, üzemben lévő tömegközl. Járművek (mozdony, kocsi, busz, akármi)? Nem számítva a nosztalgia járműveket!

Figyelt kérdés

Ezek a járművek mikori évjáratúak? Mennyit bírnak még? Bármilyen érdekes infó jöhet.

És a legöregebb sofőr? :)


2012. jún. 19. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A BKV teljes kinálatot ad neked ilyen téren. Busz, metró, villamos, troli :) Hogy meddig birják, azt csak a Jó isten tudja.
2012. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kisföldalattik a legrégebbiek, de az Ikarusok sem maiak, 198x gyártásúak, a metrók szintén nyugdíjas korúak, a villamosokról még nem is beszélve, a Combinon kívül az összes 30+ éves... a trolik meg változó. (BKV-ra gondoltam)

De Szegeden is vannak nagyon régi villamosok.

2012. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: az Ikarusok közül van '88-as de azokat már kivonták nagyrészt szerintem inkább 90-esek azok már, a kisföldalatti '73as a 2-es 3-as meg régebbi ott van 40+-osok is. villamosok nem annyira régik Ganz szintén 90es évek környéke (UV-kat már kivonták addig azok voltak a legidősebbek)


Külföldön múzeumba mennek azért hogy lássák mivel utaztak a szüleik, mi meg azzal utazunk amivel nagyszüleink :D

2012. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez mikori lehet?

2012. jún. 19. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
1990 utáni szerintem.
2012. jún. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 darujev ***** válasza:

Hármas:

A villamosos részbe belekötnék, a kilencvenes években már csak a debreceni kcsv6 széria készült újan, pesten csak modernizáció a kcsv7. A Ganz csuklósok 1967-78, Tátra '78-84 a Hannoveriek szintén az a kor. Az UV-k '56-65-ben készültek, de ugye öt éve nem járnak. A fapados pótok közt voltak az igazi öregek, volt 1942-es gyártású is.


Így nézve akkor a kelenföldi 1301 a korelnök, ha a forgalmi kocsikat nézzük, Pesten. Debrecenben a Bengák verhetik néhány évvel.

2012. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Mozdonyok közül a V43-asok a korelnökök, a legöregebb 1963-as és napi szinten közlekedik. Kisvasúton pedig a C50-es mozdonyok, azokat 1952-től gyártotta az Északi Járműjavító. És nem számítanak nosztalgiajárműnek, mert a legtöbb erdei vasúton ők jelentik az egyetlen vonóerőt.
2012. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, a magyar vasúton az 1963. májusában átadott V43 1001 a mai napig rója a kilómétereket. :)
2012. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!