Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ebből lehet gáz, szerintetetek?

Ebből lehet gáz, szerintetetek?

Figyelt kérdés

Árvasági ellátás jogcímén kapok ugye utazási kedvezményt. Még nem használtam fel belőle 1db -ot sem, úgymond "szüzen" van itt előttem a papír. Ha mondjuk, a következő 1 hónapban felhasználom az egészet, akkor ugye már nem tudok kedvezményesen utazni. De mondjuk ha bescannelem és kinyomtatom !!!(magamnak, nem másnak, szóval csak saját felhasználásra)!!! még most amikor tök üres, akkor megbaszhatnak érte?

Mert szerintem így nincs különbség az eredeti meg a nyomtatott között. Ipari szines nyomtatóval tudom kinyomtatni, ugyan ilyen papírra mint most. Olyan helyen dolgozom diákként..

Igazából jogosult vagyok ugye a kedvezményre, csak azt lenne jó tudni, hogy valahol nézik-e, vagy vezetik-e, hogy hányszor használom fel a kedvezményt...



2012. szept. 2. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Azért nem kéne vele kockáztatni, a biztonságkedvéért menj el ez miatt az önkormányzatba mondd el nekik hogy te ezt többször szeretnéd használni aztán akkor majd adnak neked. Egyébként ha lefénymásolod magadnak elméletileg nem lehet belőle gondod, de ha kifogsz egy kötekedős ellenőrt és kiszúrja hogy az másolat akkor közokirat hamisításért eljárást is indíthatnak ellened akár. Szóval erre figyelj oda, és inkább kérdezd meg az illetékes hatóságnál hogy mi a teendőd ilyen esetben.
2012. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ne csinálj ilyet szerintem :))
2012. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
60%
klasszfejvagy.
2012. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából csak azért gondoltam, hogy magamnak fénymásolom mert semmilyen különleges cucc nincs a papíron, úgy értem se vízjel se semmi, legalábbis ahogy én látom. De ma még szerzek uv lámpát és megnézem azzal is :D
2012. szept. 2. 14:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez okirat hamisítás, és lehet helyből ott seggberúgnak a nyomdában ahol dogozol, mivel hogy ilyet nekik is tilos csinálni, és miattad meg nem fognak kockáztatni.
2012. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Am meg azért gondolkodtam ezen még, mert olyan városban lakom, ahonnan busszal mennék egy másik városba és álltalában gyors járattal ami megáll nálunk aztán pesten, szal max a sofőr tudna belekötni.. Mondjuk annyira nem ismerem a busz sofőröket.
2012. szept. 2. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:

"legalábbis ahogy én látom. "


Ezt csak Te látod így és ez nem is baj, ha így van :)

MÁV-nál dolgozom, nem egy ilyen esettel találkoztam már. Több biztonsági elem is van rajta, amit nem tudsz otthon reprodukálni. Ezek egyike az alapanyag papír. A többit majd megtudod, ha elkaptak :P

De javaslom, ezt ne várd meg, mert ahogy említették ez bűncselekmény, Közokirat hamisítás. Nagyon sokat bukhatsz rajta. És a jegyvizsgálóink buktatják is az embereket sorra.

2012. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!