Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestiek - hogyan jutok el...

Budapestiek - hogyan jutok el a Keletiből a reptérre a leggyorsabban tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
... vagy válasszam a taxit? Melyik társaság nem kéri el a gatyámat is? Köszi!
2013. jan. 10. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

M2-es metróval a Déli felé 3 megálló a Deák tér, ott kell átszállnod az M3-as metróra Kőbánya-Kispestig. Kökitől pedig a 200E jelzésű busz visz ki a reptérre, a végállomása is ott van.


Elég egy darab átszállójegyet venned, mert a metróban az átszállás ingyenes. Az utazási idő kb. 1 óra, de hajnalban vagy késő este, amikor a metró 10, a busz csak 20-30 percenként jár, ez lehet több is. De egyébként a metró 2-5, a busz 7-10 percenként jár.

2013. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én így mennék:

1. Keletin felszállsz a gyors 7-es buszra, azzal át Zuglóba. (várakozással sem több mint 10 perc)

2. Zuglóban felszállsz egy személyvonatra, ami megáll Ferihegynél. (kb 20 perc vonatút) Nagyon sűrűn járnak.


Ha az egyes terminálra kell kijutnod, itt már nem is kell átszállnod a reptéri buszra. Ha a kettesre, akkor azzal még menned kell egy kicsit (de az sem több pár percnél)


Szerintem ez a leggyorsabb, én tutira így mennék.

2013. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki lepontozott, indokolja is már meg legyen szíves.
2013. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban két útvonal van:

1. 2-es metró deák térig, onnan 3-as metró Kőbánya - Kispestig, onnan 200E busz a 2-es terminálig (feltételezem ide kell menned, hiszen most minden gép innen indul).

Ez mindössze egy átszállójegyedbe kerül, de szerintem picit többet szánj rá, mint egy óra, ez mindenképpen olcsóbb megoldás

2. Busszal (7, 7E, 173, 173E stb.) Zugló vasútállomásig, onnan vonattal Ferihegy vasútállomásig, onnan 200E-vel további 10 perc. Erre ha tisztességes vagy, akkor kell két vonaljegy illetve a vonatjegy, ergo ez mindenképpen drágább, mint az első változat, időben viszont valamivel gyorsabb (azért úgy 50-60 percet erre is rászánnék, mert a vonatra van, hogy negyed órát várni kell).

Igazából bármelyiket választhatod :)

A Taxit nem ajánlom olyan szempontból, hogy szerintem egy vagyonba kerülne mire kivinne és azzal is meglenne úgy fél óra.

2013. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A taxit én se ajánlom, már csak azért sem, mert ha levágja, hogy nem pesti vagy, hajlamosak arra, hogy direkt kerülőutakon menjen, amíg ki nem ér a Ferihegy felé vezető útra. Neked meg ebből semmi nem fog feltűnni,csak a végén, amikor kiszámláz egy kisebb vagyont. Bár én egyszer mentem ki taxival reptérre, mert nagyon siettem, de akkor is azt csináltam, hogy inkább elmetróztam a Határ útig és ott hívtam egyet.
2013. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek - van itt egypár megoldás, majd még kinézem közülük a legjobbat! :)

(De taxival tuti nem megyek ezekután.)

2013. jan. 10. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
esetleg nézz rá az oszkár telekocsi oldalára, hátha valaki el tud vinni Keletitöl a reptérig. Külön van Bp. mód is rá.
2013. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!