Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van ez a mozdonyvezetőknél?

Miért van ez a mozdonyvezetőknél?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy némelyik mozdonyvezető a pályaudvarokon simán beenged a mozdonyába(V43) pár percre fotózás céljából, sőt még kapcsolgathatok is pár dolgot néhányuk pedig a nagy ellenőrzésre hivatkozva a biztos hogy nem választ adja a felmehetek-e kérdésre...

Mik ezek a nagy ellenőrzések?Mit tehetnek a mozdonyvezetővel ha felenged?És egyáltalán miért fáj a mávnak annyira h egy(esetleg 2-ten haverral) 16éves vonatfan fel szeretne menni pár percre a mozdonyaikba?



2013. febr. 8. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs keresnivalója idegennek egy mozdonyon, az nem múzeum hogy látogatókat fogadhat.Ez nem lehet kérdéses.
2013. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik felenged, annak talán nincs kifizetetlen tartozása, családja. Mindegy neki kirúgják-e vagy sem.

Nem 16 éves nem mehet fel, de más vasúti társaság alkalmazottja sem. De még a MÁV pénztáros sem. Erős a gyanúm, hogy olyan masiniszta sem, aki nem arra a gépre van beosztva. És hogy miért? Mert ez egy rendkívül balesetveszés szerkezet. A mozdonyvezető felel azért, ami a géppel történik. Nem kell komoly dolog, elég ha felfelé menve megcsúszik a lábad, s megrántod a bokád. Bizony számon fogják kérni rajta. De akaratlanul is bajt tudtok csinálni.

2013. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát azok, akik eddi felengedtek azokat 1-től 1-ig megbüntették? :O
2013. febr. 8. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De ha meglátja egy ellenőrzésre jogosult, akkor mehet a szőnyeg szélére. Amúgy nem a MÁV miatt van ez, hanem a Nemzeti Közlekedési Hatóság emberei ellenőriznek, és vastagon fog a ceruzájuk. Ott illetéktelen ember nem tartózkodhat, ez az előírás. Sajnos már nem azt a szabad világot éljük ami régen volt.

Én a MÁV-nál dolgozom, még engem sem engednek fel ha nincs nálam engedélykártya az MFB-hez. De ez így helyes, mert más fa.szával nem szabad verni a csalánt. Én is tudom, hogy az ő bőrét viszem vásárra, mert ha lebukik akkor az sokba lesz neki.


Csinálnak olyat is hogy a ti fotóitok alapján bűntetnek. Meglátják a neten a fotóitokat, látják, hogy hoppá ketten voltak fent, és kérik ki az adatokat, hogy ki és miért tartózkodott még fent.

2013. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"akkor mehet a szőnyeg szélére."

Mit jelent ez pontosan? Forgalmistának fogják átképezni?

Köszönöm!

2013. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mehet a főnök elé, és nem dícséretet kap. Ezt jelenti.
2013. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem...hát remélem nem büntették meg őket...mindegyikőjük kedves, jófej volt...
2013. febr. 8. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként időnként van lehetőség legálisan is fotózni gépeken, csak ki kell várni az alkalmat. Még vezetni is lehet a masinát.
2013. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként régen ebből nem csináltak ügyet.

Én nem tudom megszámolni, hogy hányszor ültem a 3-as metró fülkéjében.

Igaz ez nem most volt!

2013. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
tanulmányi célból lehet kérni mozdonyon utazási engedélyt, én már utaztam ilyennel mozdonyon :)
2013. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!