Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 58-as buszon első ajtós...

Tokiaki kérdése:

58-as buszon első ajtós felszállási rend van, mi a véleményed a járatról?

Figyelt kérdés
Szerintem az öreg utasok első ajtón való felszállásra kényszerítése nagyban megnehezíti a felszállást, mire feltotyognaknak és utána a sofőr még végig bólogatja a bérleteseket...

2013. ápr. 20. 22:36
 1/5 anonim válasza:
38%
Engem felháborít ez az első ajtós felszállás. Szerintem nem így kellene küzdeni a bliccelők ellen, mert ezzel leginkább a becsületes utasokat sz..vatják meg, na és a szegény sofőröket.
2013. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Magyarország összes nagyvárosában már évek óta - van ahol legalább egy évtizede - csak az első ajtón lehet felszállni az autóbuszokra. Érdekes ott megszokták az emberek, senki sem háborog. Mindenki megérti, hogy ez az ő érdekük is, hiszen így csökken a bliccelők száma, azaz a társaság vesztesége is. Így például van miből új járműveket venni.


Végül mielőtt valaki megjegyezné, hogy "vidéken" nincs annyi utas, akkor gondoljon arra, hogy Budapestnél nagyobb városokban (London, Berlin) is van első ajtós rendszer és nem csak néhány járaton.

2013. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Pécsen úgy 5-6 éve vezették be "újra" ezt a rendszert. Először ott is nagy felháborodást okozott, de aztán később kiforrt a rendszer és tényleg jó lett.

Mindkét félről kicsit oda kell figyelni: a sofőrnek nem szabad senkit felengedni jegy/bérlet nélkül, az utasoknak pedig elő kell készíteni a jegyet/bérletet és az első ajtó vonalában kell várni a buszra és amikor odaért tempósan kell felszállni.

Ha minden utas ezt megteszi és nem próbál meg az utasok fele hátul felszállni meg nem akkor kezd el turkálni a táskájában, amikor odaért a busz, akkor nem is olyan lassú ez a rendszer. De mondjuk ott ha valaki felszáll a hátsó ajtón, akkor a buszsofőr felszólítja, hogy menjen előre a bérletével, mert addig nem megyünk tovább, amíg ezt nem teszi meg és ha az illető ezt nem teszi, akkor az utasok szólnak rá...

A lényeg, hogy ha már kialakult a rendszer és mindenki odafigyel, akkor ez egy jó rendszer: azóta nincsenek a buszon csövesek, a buszok tisztábbak sőt, elméletileg bevétel növekedést is okozott.

2013. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Mindenki háborog emiatt, én már az elején üdvözöltem. Nálunk is bevezették, igazi gondot 1-2 napig okozott, utána látványosan mindenki legelől, kézben bérlettel várja a buszt... Ennyi meg kell szokni.


Meg tudjátok mindig az kiabál a leghangosabban akinek a háza ég: aki most nem tud ingyen utazgatni kedvére...

2013. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Az öreg utasok még rosszabbak voltak, mikor nem csak az első ajtón, hanem az összes többin küzdötték felfele magukat szembe a leszálló tömeggel, meg sem várva hogy le tudj szállni a buszról.


Az első ajtós felszállás a legolcsóbb, és legjobb módja kiszűrni a bliccelőket, és mint írták, idővel mindenki megszokja majd, és nem lesz gond.

2013. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!