Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debreceni körút?

Debreceni körút?

Figyelt kérdés

Debrecenbe mennénk át barátommal Nyíregyházáról.

Szétnéznénk a városban,sose voltunk még.

Miket érdemes megnézni,amik ingyenesek,esetleg a város "nevezetességei" közül mit ajánlotok?

Milyen tömegközlekedési eszközöket kell használnunk és mennyibe kerülnek a jegyek?

Köszönöm szépen a válaszokat!!:))



2013. júl. 7. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok program van folyamatosan - de hogy amikor mentek akkor mi lesz, azt nem lehet tudni.

Mi érdekel: zene, történelem, buli, művészet, kocsma, sport, kirándulás, botanika, repülőtér, stadion építkezés, strand stb.stb.?

A közlekedés nem egyszerű, mert most totál káosz van, nem járnak a villamosok - illetve igen, de arra nem lehet felülni, a trolik helyett is buszok járnak, és szinte minden héten más-más útvonalon. Ha jól tudom, ez augusztusig fog tartani.

2013. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hát... szerintem nem sokkal színvonalasabb hely, mint Nyiregy, sőt valamiben Nyiregy jobb. Debrecenben, ami érdekes; van egy főtere, egy Nagytemploma, egy Nagyerdeje, egy egyeteme, egy Déri múzeuma, egy Kölcsey központja és ezzel kifújt. Ahhoz képest, hogy egy 210 ezer fős város, szerintem marhára unalmas és falusias, meg nem mondanám, ha nem tudnám, hogy olyan nagy, amilyen, ha az alapján kéne saccolnom, hogy a városban sétálgatok. Ingerszegény hely, néha az az érzésem, hogy Nyiregyen nagyobb pezsgés van a belvárosban, mint Debben, de az biztos, hogy sokkal kevésbé "bulis" város, a fiatalok is visszafogottabbak, meg általában az emberek zárkózottabbak és mogorvábbak szerintem Nyiregyhez képest, érződik még a konzervatív cívis múlt.

Van villamosa, busza és trolija, a jegyek olyan 370 körül vannak, a DKV bérlet mind a háromra érvényes. A nagyálló előtt indul a villamos, az el is visz minden főbb látnivalóhoz, át a Piac utcán, a Kossuth terén (ahol van egy Nagytemplom), a Nagyerdőn, egészen az egyetemig (pont, mint egy turistabusz).

Nekem személy szerint vegyesek az érzéseim Debrecennel kapcsolatban. Nyugodt és emberléptékű, kedves városka, a tömegközlekedési eszközei pedig mind újak, modernek, tiszták, légkondisak de olyan nagyon kisváros, akármennyien is lakják. Végső soron szeretem, de nem élném le ott az életem. A Nagyállomása egy ótvar ronda, szoci hodály, tele kéregető csövesekkel, magukat áruló "dakota" lányokkal és szipusokkal, este 8-9 után egyedül életveszélyes arra mászkálni, simán üti a Keletit. Azon a picinyke történelmi belvárosán kívül eszméletlen szemetes, rengeteg a hajléktalan (még az elit helynek számító Nagyerdőben is), nem látsz olyan falat, amin ne lenne graffiti. Azzal se kérkedj, hogy nyiregyi vagy, mert a legtöbben ezért irdatlan módon lenéznek arrafelé (az ilyenek nagy része egyébként életében fél percet nem járt Nyiregyen) bár magukon kívül szinte mindenkit lenéznek, nagyon sok nagyképű, rátarti ember van ott, simán lenyomják a pestieket nagyképűség terén. Amikor anno a Nagyállomásnál szálltam fel a buszra a nagy táskámmal, egy debreceni tiniliba meg jegyezte, hogy; „hihi, megjöttek a tanyasiak”, ha kérdezték mondjuk egy bulin, hogy honnan jöttem és mondtam, hogy Nyiregyről, összenéztek és vigyorogtak, kegyetlen rosszul eset, de nyeltem mindig egy nagyot, amikor a fodrásznak mondtam szintén honnan származom, annak is elkerekedett erősen a szeme, de rendszeresen szivattak vele a suliban is, a helyi újgazdag hülyegyerekek, vannak persze szimpatikus, értelmes, nyitott emberek, de nekem nagyrészben eléggé ellenszenvesek a helyiek.

2013. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyomtam neked egy zöldet, mert szórakoztatóan leírtál bizonyos dolgokat, miközben a személyes sérelmeidet vetítetted ki Debrecenre...

Nyíregyháza bulizósabb város - írod - csak azt nem értem, hogy miért kell nekem folyton itt Debrecenben a nyíregyi barátoknak jegyeket venni különböző koncertekre, bulikra ha ott akkora az élet?!

Miért nincs egy normális bandája a városnak? Miért nincs egy focicsapata?

Az viszont biztos, hogy az állatkert Nyíregyházán a legnagyobb és a leggazdagabb!...

2013. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Köszönöm a zöld pacsit! :) Természetesen abszolút szubjektív, amit véleményként leírtam. Nem számoltam még, melyik városban, hány és milyen minőségű szórakozóhely van, a "bulis" kifejezést nem is feltétlenül erre értettem, hanem általában a város hangulatára, a fiatalokra, arra, amit érzek Nyiregy vagy Debrecen belvárosában sétálgatva. Debrecen számomra olyan "lagymatag", alszik, a belváros sötétedés után jóformán kihalt, Nyiregyen viszont egy péntek vagy szombat este, akár éjfél környékén is rengeteg a fiatal az utcákon, a kávézók és pubok nyitva vannak, szól a zene, zajlik az élet, és ezt a pezsgést, vibrálást hiányolom Debrecenből.

Nincs bandája a városnak? Alvin és a mókusok mond valamit? És ezen kívül is sok amatőr rock banda van a városban. Én inkább azt vettem észre, hogy általában Debrecen inkább "rockerváros", még Nyiregyen sokkal több a diszkós fiatal, alírom, hogy a rock kultúrája Debrecennek jóval fejlettebb.

A foci különösebben nem érdekel, nem abban mérem egy város színvonalát, vagy élhetőségét, hogy milyen csapata van.

Persze érződik, hogy Debrecen nagyobb; van egy színvonalas egyeteme, ellentétben a nyiregyi fősulival, ami egy rossz vicc, van nemzetközi reptere, régió központ, valamivel több klasszikus épülete van (bár a város méretéhez képest szerintem nagyon kevés), van villamosa (amit nagyon hiányolok Nyiregyről), trolija, önálló közlekedési vállalattal, de mind ezek ellenére, én mégsem érzem azt, hogy olyan "hű de nagyobb" városban lennék, mint Nyiregy, aminek van legalább olyan városi hangulata, stílusa.

2013. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jók itt a válaszok,vagyis az utolsó 3 válasz.

1. Debrecen nem rossz város,hanem Nyíregy sokkal rosszabb.

2. Azt nem tudom,hogy Nyíregyen,hogy van de Debrecen a sötétedés után nem kihalt,hanem egész éjjszaka megy az élet.

Kérdező:

Gyertek nyugodtan,jobb hely mint Nyiregy, a DKV-val tudtok bárhová menni ajánlom,hogy nézzétek át a DKV honlapot előtte. Nagyon sok étterem van.

A repülőtérre ,ha kimentek akkor gépeket láthattok fel-le szállni.

A tömegközlekedés pedig első osztályú kényelmes légkondis buszok,trolik villamos,de az jelenleg nem jár,kedves sofőrök,rendesek az ellenőrök.

Szóval jó város.


Egy országgyűlési képviselő.

2013. júl. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a #3-as vagyok.

Szerintem ez az országgyűlési képviselő-szerűség valamitől be van lőve, hogy a DKV-t dicséri...

A járművek valóban az egyik legjobbak az országban, de az ellenőrök ugyanolyan úrhatám prosztók, mint más városokban.

Az hogy Debrecen nem bulizós? Hát egy 30 ezres egyetem és a franc tudja hány egyéb iskola, katonai laktanya mellett ez elég bátor kijelentés - hogy finoman fogalmazzak.:(

2013. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem azt mondom, hogy semmi buli nincs, én csak nagy vonalakban írtam le a személyes tapasztalataimat. Én igazából csak a belvárosról írtam, és az tény, hogy a Piac utca, ami Debrecen gerince, már este nyolc után kong az ürességtől, ellenben Nyiregyen a Zrínyi Ilona utca vagy akár az új sétáló és a környéke az még egy kiadós péntek este javában él akár este 10 körül is. Persze ez lehet azért van így, mert a bulik Debrecenben inkább a campus vagy a Nagyerdő környékére jellemzők, mint a belvárosra.
2013. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A belvárosban a kocsmanegyed az nem a Piac utca, hanem a Hal-köz, a Batthyányi és így tovább azon az oldalon egyenesen végig a Kálvin térig...

A Nagyerdőn rengeteg hely és rendezvény van, ahova kimész villamossal.

Nyíregyen Sóstóra mehetsz ki, de vagy busszal, vagy a kisvasúttal. Az utóbbi nagyon ritkán jár.

Nekem meg az tűnik kihaltnak.

Azt viszont észre kellett venni, hogy kb 8-10 éve az egész országban sokkal nagyobb volt a pezsgés minden téren és minden városban!

2013. júl. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
"Azzal se kérkedj, hogy nyiregyi vagy, mert a legtöbben ezért irdatlan módon lenéznek arrafelé" Baromság! Ez már régen nem igaz! Van egy-két, kb. egy egysejtű mentális képességével megáldott alkesz ultra loki szurkoló vagy helyi vagabond, akik előszeretettel tirpákoznak, de a nagyátlag debreceni az max. csak poén erejéig jegyzi meg a dolgot, amit abszolút nem kell komolyan venni, de már ez a gyerekes csipkelődés is egyre kevésbé jellemző, a legtöbb embert nem érdekli a dolog. Ja és hidd el az sem volt egy felemelő dolog, amikor engem pesten hurkás parasztnak tituláltak... idióták mindenhol vannak!
2013. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Meg van mind a két városnak a pozitívuma, amit lehet szeretni, és a negatívuma.


Ami Nyiregyben jó: - Sokkal zöldebb város, mint Debrecen. Sok a nagyon hangulatos park a belvárosban, ami Debrecenre viszont nem jellemző.


- A strandja és az állatkertje milliószor jobb, színvonalasabb, mint Debrecennek.


- A szürke panelokat nem építették be, a városközpontba, mint Debrecenben, hanem a nagyobb lakótelepek (Józsaváros, Örökös, Déli), a város külsőbb részein helyezkednek el. Ez egy nagyon nagy pozitívuma a városképnek.


- A vasútállomása egy modern, tiszta, "európai" hely, ahol nem tanyáznak prostik, szipusok és csövesek, ugyanis az ottani vasútőrök és rendőrök valóban ügyelnek is erre. Ellenben Debrecenben megszokott látvány, hogy a bűnronda Nagyálló környékén a rendőrök vígan dumálnak, és kávézgatnak, közben tőlük néhány méterre szipus "dakotagyerekek" lejmolnak.


- Lehet, hogy nincs KFC és Burger King a városban, viszont általában a helyi gyorskajáldákban sokkal szívélyesebbek az eladók, sokkal nagyobb adagokat kapni, sokkal gazdagabban és finomabban elkészítve, összességében véve sokkal jobbak az helyi gyorsbüfék, legyen az akár gyros-os, akár kínai, akár pizzéria, stb, mint Debrecenben, ahol foghegyről szólnak az emberhez, és igénytelenebb is a kiszolgálás.


- Az emberek általában véve sokkal közvetlenebbek és kedvesebbek, mint Debrecenben. A helyiekre jellemző szinte már-már a tipikus pesties lazaság, még az időseknél is. Debrecenben, annak ellenére, hogy jóval nagyobb város, sokkal karót nyeltebbek, úgymond "falusiasabbak" a lakosok.



Ami Debrecenben szerethető: - Az egyeteme az egyik legjobb az országban, főleg az Orvostudományi Kara, a legjobbak közé tartozik Közép-Európában, de a pszichológia és a társadalomtudományi képzése is magas színvonalú (szerintem magasabb, mint az ELTE-é.). A Nyíregyházi Főiskola arra jó, hogy az ember néhány évet alkohol és kábítószermámorban, és orgiákban töltsön el. Nem mint ha a Debreceni Egyetemen nem menne ez a dolog, csak ott mondjuk tanulni is kell emellett.


- A tömegközlekedése teljesen príma. Új és tiszta buszok, villamosok és trolik állnak a lakosok rendelkezésére. Szinte a város bármelyik pontjába max. negyedóránként indulnak járatok, reggeltől-estig. Nyiregyen, ha el akarok jutni, mondjuk Józsától az SZTK-ig, akkor átlagosan fél órát kell várnom, a 30 éves, hangos, rozsdás Ikarus-ra, amelynek olyan "klassz" a fűtése, hogy télen a jégvirágtól nem látni rajta ki az ablakon.


- Debrecen kulturális élete is jóval színesebb és aktívabb. A Modem-ben egész évben rendszeresen vannak igényes kiállítások, hangversenyek. A Lovardában és a Roncsbárban hétről-hétre a legnagyobb hazai zenekarok játszanak. Az Apollo moziban pedig folyamatosan vetítenek igényes művészfilmeket, amiket azon kívül, sokszor csak a fővárosban lehet megtekinteni. Nyiregyen egy évben egyszer van a Vidor fesztivál, ami grandiózusabb művészeti esemény. Azon kívül teljesen silány, igénytelen a kulturális élete. Jobb konceretek is csak legfeljebb egy hónapban egyszer vannak.


- A nemzetközi repteréről egyre több helyre indulnak járatok, a forgalma, évről-évre nagy ütemben növekszik.


- Sokkal több és sokkal igényesebb szórakozóhelyek állnak a fiatalok rendelkezésére.


Sokkal több a kultikus hely, a nagyobb, szebb, régi épület. századeleji bérház, mint Nyiregyen.



Most így ennyi jutott az eszembe. Szép napot! :)

2013. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!