Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bécs! Az, hogy 15 even aluli...

Bécs! Az, hogy 15 even aluli gyerek a tanitasi sszunetben ingyen hasznalhatja a bécsi tomegkozlekedest magyarorszagi lakosokra is igaz, vagy csak akik Bécsben laknak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:
ja es meg valami. ha igy van akkor van valami 0 €-s jegy vagy hasonlo ? vagy hogy tud a belepteto kapukon bemenni ?
2013. okt. 29. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen kedvezmény, akkor az nem diszkriminálhat uniós állampolgárok között. Beléptetőkapu nincs.
2013. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ha tudod igazolni a tanulói jogviszonyod (felmutatod a diákod). Bár nem tudom, szerintem ez csak az osztrák állampolgároknak ingyenes.
2013. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"akkor az nem diszkriminálhat uniós állampolgárok között. "


Ez a jól bevett szabvány magyar szöveg...

Európában viszont nem a hülyék (magyarok) laknak, ezért tudnak gondolkodni. És nem azt mondják, hogy "Minden 65+ nyugíjas ingyen utazhat" hanem egy feltételt szab, amit viszont bármely EU-s állampolgár teljesíthet. Pl: Minden bécsi 15 év alatti lakos. Ezzel nem diszkriminálja az egyéb nemzetiségű, de EU-s állampolgárokat, mert én pl. EU-s állampolgárként lehetek bécsi lakos. És akkor rám is vonatkozik.


Nekünk is ezt kellene: minden 65 év feletti magyar lakhellyel rendelkező utazna ingyen. Nem diszkriminálna senkit, mert a német nemzetiségű EU-s 65 év feletti polgárnak is adott a lehetősége arra, hogy magyar lakhelye legyen.



De mi hülyék vagyunk.


De gyanítom Ausztriában nem a hülyék laknak, jöttment magyarok nem utazgathatnak ingyen...

2013. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!