Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A metrónak, vonatnak és a...

A metrónak, vonatnak és a villamosnak ugyanolyan típusú síne van?

Figyelt kérdés
Tehát tudnak egymás sínein közlekedni? (Ha nem nézzük az áram ellátást.)
2014. jan. 27. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha a nyomtávra gondolsz, akkor Magyarországon igen, mindegyik normál nyomtávú 1435 mm-es. (kivéve a keskeny nyomközű kisvasutakat+a széles nyomtávú szakaszt Záhony környékén).
2014. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
A nyomtávjuk ugyanakkora, de a sínek profilja és a megengedett tengelyterhelés jelentősen eltér. A vasúton a hagyományos, Vignoles-féle szelvényt használnak, a villamosoknál gyakori a nyomcsatornás sín és a tömbsín (de ott is előfordul a Vignoles-féle), a metró sínjeit fejből nem tudom. Az egyes sínszelvények eltérő kerékprofilokat igényelnek, így nem lehet szabadon cserélgetni a járműveket. No meg egészen más egy villamosvágány alépítménye, mint egy vasúti vágányé, ezért egy 20 tonnás tengelyterhelésű vasúti szerelvény (a maximum egyébként 22,5 tonna) alatt valószínűleg beszakadna a villamospálya.
2014. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2014. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy valódi vagy csak valaki készítette, de egyszer láttam egy olyan képet, mikor BP belvárosában a villamos sínén volt egy V!+-as mozdony, a konkrét képet már nem találtam meg, de egy kivágott részletet igen.


[link]


Hogy konkrétan ez a gép volt-e nem mondanám meg biztosra, de szerintem ez.

2014. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 0:13-as által említett belvárosi kép photoshopolt. A linkelt szituáció pedig egy vicces kedvű mozdonyvezető műve, aki kitett a vezetőálláson egy BKV-s táblát.


Viszont nagyvasúti mozdony valóban járt alkalomszerűen a villamoshálózaton:

A Déli pu. - Alkotás u. - Krisztina krt. - Moszkva tér - Margit krt. - Kisrókus u. - Ganz Villamossági Művek útvonalon a trafóvonatokat esetenként a BKV villamos tehermozdonyai helyett a MÁV dízelmozdonyai továbbították:

[link]

2014. jan. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ominózus, V43-asból trolivá photoshoppolt mozdony képét lehagytam:

[link]

2014. jan. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen ez volt, akkor már nekem is tiszta a dolog. :)
2014. jan. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 10 deka farhát ***** válasza:
A metróban is "Vignol" sín van!
2014. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!