Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szeged hogyan tudta elérni,...

Szeged hogyan tudta elérni, hogy az egész tömegközlekedési hálózatát elektromossá tette? (nincsenek buszok, csak trolik és villamosok). Pesten hogyhogy nem indult még hasonló projekt?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam Szegedről és megláttam, hogy a szegedi közlekedési társaság az SZKT kizárólag elektromos járműveket alkalmaz flottájában, a buszközlekedés a városban csak a helyközi Volánbuszok képében van jelen.


Érdekes, hogy Szegeden ez sikerült, de Budapest még nem cserélte le az összes buszvonalát trolibuszvonalra.



2014. ápr. 13. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szeged egy 200 ezer fős település. Budapest majdnem kétmilliós.


Egy akkora városban mint Budapest nem lehet minden buszt trolival pótolni. Ugyanis nagyjából 200 buszjáratot nem egyszerű torlikra cserélni. Szegeden hány trolibuszjárat is van? 6?

2014. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de Budapest gazdagabb.
2014. ápr. 13. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Hiába gazdagabb, annyi pénze az egész önkrmányzatnak nincs (nemhogy a BKK-nak) hogy közel 200 buszvonalat villamosítsanak és vegyenek ennyi trolit.
2014. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 darujev ***** válasza:
98%
Amúgy ez nem igaz, a Tisza Volán üzemelteti a helyi buszokat, nem is keveset. Az SZKT valóban csak trolit és villamost üzemeltet, de ezekkel közel se fedik le az egész várost.
2014. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%
Ez nettó hülyeség. Rengeteg dízel és talán gázüzemű helyi busz jár a városban, csak nem az SZKT üzemelteti ezeket, hanem a Tisza Volán.
2014. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
így van...a helyi járatok nagyobb részét a Tisza volán üzemelteti az SZKT mellett...Szóval ha így nézzük, arányaiban Pesten is van annyi villamos és trolivonal, amennyi Szegeden.
2014. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem jártam még Szegeden, de ha jól tudom ott az egész síkság.

Budapesten sok hegyes-dombos útvonal is van.

Komolyabb emelkedőn troli vagy villamos nem megy föl (legfeljebb a fogaskerekű vagy sikló).

Buszok jobban bírják a hegymenetet, bár néha azt is rendesen igénybe veszi.


További problémát okoz, hogy számos BKV vonal szintben keresztez vasútvonalat.Azon pedig felső vezetéket, és villamossínt is nehéz átvezetni (keresztben).

2014. aug. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!