Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vettem egy menettérti...

Ha vettem egy menettérti jegyet hétfőre 200 km-es szakaszra, és a kalauz nem kezelte le, akkor csütörtökön mehetek ugyanazzal a jeggyel?

Figyelt kérdés
Érvényes július 3-ig, csak abban nem vagyok biztos, hogy az utazást meg kell-e kezdeni az jegyre nyomtatott dátumon? esetleg jegypénztárban visszaválthatom? olyan mintha nme használtam volna fel. nem?
2014. jún. 17. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván meg kell kezdeni az utazást az érvényesség első napján.

Ha a második út le van kezelve akkor viszont az elsőt ha jól tudom semmiképpen sem adják vissza, mert az nem életszerű. De ez nem tuti.

2014. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy meg elvittek, szóval igénybe vetted a szolgáltatást, miért akarnál úgy viselkedni, mint egy piti csaló?
2014. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
már vártam a kötekedést, nem ez volt a kérdésem ne is haragudj. pl. már jöttem haza többször a menettérti jegy visszaútjával, mert előzőleg nem kezelték, mi van akkor? nem tehetek róla, hogy 200 km-en nem jön a kalauz. nem lapítok a vonaton, nem bujkálok, ha kéri odaadom. ezt nem nevezném csalásnak. mindegy.
2014. jún. 17. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

De, ez közönséges csalás. Olyan, mintha néha kisétálnál a fodrászatból fizetés nélkül, ha éppen nem figyel rád a fodrász.

Képzeld én ugyanúgy kidobom szépen a jegyemet, mint ha kezelték volna. Mert teljesítették, amit kifizettem.

2014. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenki sír, hogy milyen drága a tömegközlekedés, de a bliccelők is hozzájárulnak a magas árakhoz!
2014. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megkezdeni az utazást az érvényesség első napján. De ha közben visszaútra felhasználod, akkor az odaút is érvényét veszti.

Egyébként meg ja, ez így csalás.

2014. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a mai világban igenis örül az ember ha egy kis kedvezményhez jut, még ha ily módon is. amúgy mert csaló vagyok, még becsületes, pl. többször találtam pénztárcát, és leadtam a boltban minthogy eltettem volna, meg volt hogy pl. postán rosszul adtak vissza, többet a kelleténél és szóltam hoyg ez így sok. csak mert csaló vagyok...
2014. jún. 18. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!