Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek volán buszon,...

Megbüntettek volán buszon, köteles vagyok kifizetni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Három megállót mentem helyi bérlettel a távolsági buszon városon belül.


Mióta változott a menetrend azóta a hivatalos leírás szerint: "A vonalat a 7073 (Győr – Csorna – Kapuvár – Fertőd – Sopron), a 7208 (Sopron – Fertőhomok – Petőháza) és a 7210 (Sopron – Fertőd – Kapuvár) jelzésű helyközi autóbuszjáratok szolgálják ki, amelyek Autóbusz-állomás-Győri út, AlphApark viszonylatban helyi utazásra is igénybe vehetők."


Nekem sikerült felszánom 7210 (Győr – Csorna – Kapuvár – Fertőszentmiklós – Sopron) járatra, az előttem felszálló idős hölgy direkt meg is kérdezte, hogy ezzel be lehet-e menni a végállomásig, amire a sofőr helyeselt, miközben én a hölgy poggyászát segítettem feltenni a buszra.


Bérletemet felmutattam a sofőrnek, majd haladtam tovább és leültem. A 2. megálló után jött az ellenőr, én pedig boldogan odaadtam a diákigazolványomat és a helyi bérletemet, mire fel megbüntetett.


Indoklásként ez szerepel a papíron:

"Nincs érvényes helyközi menetjegy, ill. Csak Sopron helyi bérlettel sokat utazott."


Tehetek valamit az eset ellen a büntetés befizetése helyett?

Köteles vagyok tudni, hogy melyik számú helyközi járatok szolgálják ki az adott vonalat és melyikekre nem érvényes a helyi bérlet? Megfelelő indoklás az, hogy "helyi bérlettel sokat utazott"?


Egyáltalán nem tartom jogosnak a büntetést, hiszen nem blicceltem, és nem tájékoztat a menetrend sem, hogy melyikre érvényes a helyi bérlet. Hiszen a buszok rendszerint késnek, abban az időszakban meg 3 busz is érkezik egyszerre.



2014. júl. 23. 19:31
 1/3 Zsebvirág ***** válasza:
50%
Sztem ez jogtalan, de úgy is kimagyarázzák úgy, hogy ez teljesen jogos. Mindenesetre emailben tegyél panaszt az illetékes Volán társaságnál.
2014. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

az idős nőnek gondolom 65 év felettis bérlete volt, annak ugye mind1, hova utazik.

amúgy nyilván nem jogos, meg lehet próbálni reklamálni, de tulajdonképpen nincs semmi, amivel igazolni tudod, hogy te tényleg a városon belül száltál fel a buszra, úgyhogy nagyobb rá az esély, hogy elküldenek.

én azért azt tanácsolom, menj el, és mondd el a dolgot a volánnál, majd ők eldöntik, mit tudnak kezdeni a dologgal.

2014. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
illetve ha a 7210-es számú járatra nem vonatkozik a dolog, akkor persze egyértelmű.
2014. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!