Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha csak a HÉV-et akarom...

Ha csak a HÉV-et akarom használni de Budapest területén belül is, akkor a HÉV-bérlet mellé mindenképp kell Budapest-bérletet is vennem? Pár megállóért drága az a 10. 000 Ft!

Figyelt kérdés
Olvasgattam a BKK oldalát de sajnos semmi megoldást nem találtam!

2014. aug. 27. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy kicseszés a BKK/BKV részéről, hogy a HÉV-eken nem vátható km-távolságú jegy a Bp.-en belüli szakaszra a MÁV-Start által üzemeltetett elővárosi vonalakkal ellentétben. Egységesíteni kellene a rendszert, a HÉV-ek funkciója is ugyanúgy elővárosi vasútvonal, mégis hátrányos megkülönböztetésben vannak a HÉV-vonalak mentén élők, ugyanúgy mint a BKK által koordinált elővárosi buszjáratok mentén élők is a simán Volánbusz által üzemeltetettek mentén élőkkel szemben.
2014. aug. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez nem a BKK döntése, hanem az NFM-é. Egyetértek a változtatás szükségességével, itt is a lehetőség, hogy olyan jelöltre szavazz október 12-én, aki ezt céljának tekinti.
2014. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint tényleg nincs megoldás.


Megnéztem a MÁV bérletet, aztán átszállni HÉVre, de még drágább lenne + átszállás, így nincs más megoldás, vagy 10 ezret kidobok érte, vagy egyszerűen nem is veszek.

2014. aug. 27. 10:17
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha a HÉV-bérletem van, és a Budapesten belüli első megállón akarok leszállni, akkor BKV jegyet kellene váltanom?


Mi van azzal aki Budapesten kívüli állomásról megy 1 megállót egy budapesti állomásra? Az fizet távolságit is meg BKV jegyet?


Ez sincs leírva normálisan a BKK oldalán, vagy csak én nem tudom értelmezni.

2014. aug. 27. 11:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Megvan: a leírásban azt írják hogy a határig, de a díjszabási táblázatban az van hogy az első budapesti megállóig mehetek HÉV-bérlettel (az minősül a határnak).


De a környéki bérletben meg beleírták, hogy az első budapesti állomásig. Ez így eléggé megtévesztő.

2014. aug. 27. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség az egész rendszer úgy, ahogy van.

MÁV-START vonatok, HÉV-ek, helyközi BKK buszok, helyközi Volánbuszok, ezeken mind-mind más tarifa van. Semmiféle racionalizáció nem látszik, most is az volt a legfontosabb, hogy a helyközi BKK-járatokat kiszervezzék Volánnak, de ugyanúgy a BKK színeiben, ugyanazzal a szar díjszabással.

2014. aug. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2: A budapesti helyi tarifák viszont a Fővárosi Közgyűlés hatáskörébe tartoznak. Gondolom az is, hogy a HÉV-ek és a környéki buszok budapesti szakaszán helyi tarifát kell fizetni, így nyilván több a bevételük.
2014. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!